Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
čtvrtek 13. prosince 2018 Lucie

Šermíře Choupenitche i na MS dělila jedna výhra od medaile

Velikost textu:
aktualizováno 19. 7. 2014 19:36

Kazaň – Fleretista Alexander Choupenitch obsadil na mistrovství světa v Kazani sedmé místo. Stejně jako na červnovém mistrovství Evropy dělila dvacetiletého českého šermíře jedna výhra od medaile, ve čtvrtfinále ale prohrál s vedoucím mužem světového žebříčku a pozdějším stříbrným medailistou Ma Ťien-fej z Číny 11:15.

Alexander Choupenitch v souboji s Italem Baldinim na MS 2013
Alexander Choupenitch v souboji s Italem Baldinim na MS 2013

I tak se Choupenitch postaral o nejlepší výsledek českého šermu na MS v samostatné historii země, medaili naposledy získal v roce 1985 stříbrný kordista Jaroslav Jurka. Na ME ve Štrasburku skončil Choupenitch pátý po prohře s pozdějším šampionem Jamesem-Andrewem Davisem, který v Kazani rovněž nepřešel přes čtvrtfinále a obsadil šesté místo.

Choupenitch jako desátý muž žebříčku FIE nemusel v Rusku absolvovat kvalifikaci a v hlavní soutěži postupně vyřadil Brita Marcuse Mepsteada (15:11), Alexandera Tsoronise z Dánska (15:10) a v osmifinále Francouze Vincenta Simona (15:11), se kterým přitom už prohrával 2:7.

V boji o medaili Choupenitchovi čínský soupeř utekl na 3:9, a třebaže se český reprezentant přiblížil na jediný bod (9:10), vicemistr světa ze soutěže družstev z roku 2011 už si postup nenechal vzít.

Titul získal ruský šermíř Alexej Čeremisinov po finálovém vítězství nad Choupenitchovým přemožitelem 15:11. Ženské finále bylo italskou záležitostí a Arianna Errigová porazila Martinu Batiniovou 15:7.

Druhý český reprezentant v hlavní soutěži Jan Krejčík vypadl v prvním kole stejně jako mezi ženami Andrea Bímová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.