ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

UCI s dalším trestem. Distanc dostal Tiernan-Locke ze Sky

Velikost textu:

St. Etienne – Britský cyklista Johathan Tiernan-Locke dostal od UCI dvouletý dopingový trest kvůli nesrovnalostem v jeho biologickém pasu. Jezdec stáje Sky se objevil v aktualizovaném seznamu potrestaných jezdců, jeho distanc vyprší 31. prosince 2015. Sky s ním obratem rozvázalo smlouvu. V tomto týdnu už UCI udělilo distanc i Denisu Menšovovi. Web ČT sport se procesu a fungování biopasů věnoval ZDE.

Jonathan Tiernan-Locke
Jonathan Tiernan-Locke

Podle vyjádření stáje Sky se problematické údaje v biologickém pasu týkají období v roce 2012, kdy ještě závodil za Endura Racing team. Britský cyklista přitom právě před dvěma lety zaujal výhrami na Tour Mediterraneen, Tour du Haut Var a v závodu Kolem Británie. O titul z britské Tour nyní devětadvacetiletý Tiernan-Locke přišel. UCI ho za trest vyškrtla i z výsledkové listiny mistrovství světa 2012.

Tiernan-Locke nezávodil od loňského září, kdy ho UCI kvůli nesrovnalostem v biologickém pasu poprvé vyslechla. Závodník se poté odhlásil i z mistrovství světa ve Florencii a do pelotonu už se nevrátil.

Stejné problémy stále řeší i český cyklista Roman Kreuziger, jemuž rovněž kvůli nesrovnalostem v biologickém pasu z let 2011 a 2012 hrozí disciplinární řízení UCI. Tým Tinkoff-Saxo ho do vyřešení kauzy preventivně stáhl ze závodů.


Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.