ČTsport

ČTsport
neděle 23. září 2018 Berta

Wiggins bude pokračovat ve Sky a chce atakovat rekord Sosenky

Velikost textu:

Treviso (Itálie) – Spojení Bradley Wiggins, stáj Sky bude i nadále pokračovat. Britský cyklista to uvedl v rozhovoru pro italský deník La Gazzetta dello Sport a ukončil spekulace o svém dalším působišti. Prozradil také, že by rád na dráze zaútočil na světový rekord v hodinovce, který už od roku 2005 drží Čech Ondřej Sosenka.    

Bradley Wiggins s Davem Brailsfordem
Bradley Wiggins s Davem Brailsfordem

Čtyřiatřicetiletému Wigginsovi, jenž se před dvěma lety stal prvním vítězným Britem v historii slavné Tour de France, ale není v týmu na probíhajícím 101. ročníku, končí letos se Sky kontrakt. A především týmy Orica GreenEdge a Garmin-Sharp daly najevo touhu Wigginse přivést k sobě do stáje. Podle všeho je ale jejich snaha marná.

Dohodu obou stran již také potvrdil manažer stáje Dave Brailsford, podle něhož by Sky s populárním "Wiggem" mohla spolupracovat až do roku 2016. "Brad je skvělý šampion. Rádi bychom ho co nejvíce podpořili s výhledem k jeho poslednímu velkému cíli - úspěchu na olympiádě v Riu," řekl Brailsford.

Wiggins také odmítl, že by v příštím roce při Tour de France zaútočil na návrat na trůn. "Můj čas jezdce závodů Grand Tour už skončil. Budu je i nadále jezdit, ale nebudu je vyhrávat," prohlásil Wiggins, jenž kromě vítězství skončil na Tour ještě třetí (2009) a totéž se mu podařilo i na Vueltě (2011).

Útok na Sosenku

Kromě smlouvy by Wiggins rád nově připsal i rekord v hodinovce. "Je pravdou, že pomýšlím na rekord v hodinovce," uvedl bývalý úspěšný dráhař Wiggins během rozhovoru na závodě Pinarello Cycling Marathon v Itálii, který zaštiťuje dodavatel kol stáje a zároveň její sponzor. "Nikoliv však v tomto roce, pokusím se o něj až v tom dalším. A pojedu ho na těchto kolech, protože zůstávám ve Sky," upřesnil Wiggins.

Rekord v hodinovce posvěcený Mezinárodní cyklistickou unií (UCI) má už devět let v držení Sosenka, jemuž se v Moskvě podařilo ujet 49,7 kilometru. Již delší dobu se na jeho pokoření chystá specialista na časovky Fabian Cancellara ze Švýcarska. Podle nedávno upravených pravidel už mohou cyklisté při pokusu opět využít moderní techniku, ale tak, aby nejen kolo, ale také jejich pozice na něm odpovídala regulím UCI.

Vedle hodinovky cílí bývalý úspěšný dráhař především na jednorázový závod Paříž - Roubaix. "Jsou tam nádherné silnice a jde o nejvíce fascinující závod na světě. Už jsem tam jel tento rok, ale v tom příštím tam chci vyhrát. To bude můj velký cíl pro rok 2015," prohlásil Wiggins, olympijský vítěz z časovky v Londýně.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.