ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Smolař v kanoi Ježek na MS nepojede, místo v týmu mu uniklo o 16 setin

Velikost textu:
aktualizováno 13. 7. 2014 17:40

České Budějovice - Kanoista Stanislav Ježek si ani na druhý pokus nevyjel místo v reprezentaci vodních slalomářů. Při dodatečné nominaci v Českých Budějovicích ho od místa v týmu dělilo pouhých 16 setin. Účast na zářijovém mistrovství světa v USA si nově vybojoval Michal Jáně, své místo těsně před Ježkem obhájil Jan Mašek.

Stanislav Ježek
Stanislav Ježek

Ježek, dvakrát pátý z olympijských her, ani v 37 letech zdaleka nepatří do starého železa. V kvalifikaci i ve finále zajel jasně nejrychlejší časy, ale vždy měl dva dotyky na brankách a připsal si čtyři trestné sekundy. Ve finále ho dělilo 16 setin od vítězství, kterým by se nominoval na MS. "Asi se budu muset odnaučit šťouchat," prohlásil.

Maškovi se víkendové závody moc nevydařily, ale nakonec se v týmu udržel. "Je to na prd, když člověk vyhraje jarní nominaci, pak se stresuje, aby to v sezoně potvrdil a pak se ještě stresuje tady," řekl s úlevou Mašek, s jehož sestrou Alenou Ježek žije a mají dvě děti. "Nechtěl jsem ho vystrčit, vždyť vyhrál nominaci na jaře. To bych mu přeci nemohl udělat," usmíval se Ježek.

Z jeho slov bylo ale cítit trochu zklamání. "Je pravda, že jsem se do té Ameriky chtěl podívat, ještě jsem tam nebyl," uvedl Ježek. "Ale už jsem si to letos dvakrát nevyjel, tak mi asi chtějí naznačit, že už tady nemám co dělat," žertoval hned po chvíli. "Je to na prd, když my chalupáři musíme před dodatečnou nominací trénovat a pak je to k ničemu."

Končit prý nehodlá i příští rok se postaví na start nominace. "Pádlovat budu dál, proč bych nepádloval? Musí ty mladý někdo prohánět," prohlásil a hned našel i motivaci na letošní sezonu. "Už mám titul mistra České republiky na sjezdové lodi, v raftu i na pramici, tak si podívám, kdy je mistrovství České republiky v paddle boardu, abych to zkompletoval," dodal s úsměvem v narážce na nový pádlovací sport.

Své místo v týmu obhájili bez problémů už v sobotu deblkanoisté Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň. Místo náhradníka mezi kajakáři pro případ, že by Vavřinec Hradilek nejel na mistrovství světa kvůli zdravotním problémům, vybojoval Zdeněk Ornst.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.