ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Deblkanoisté Kašpar se Šindlerem byli třetí na SP v Tacenu

Velikost textu:
aktualizováno 15. 6. 2014 14:44

Tacen - Čeští deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler skončili třetí v závodu světového poháru vodních slalomářů ve slovinském Tacenu a dostali se poprvé v sezoně na stupně vítězů. Jejich reprezentační kolegové Ondřej Karlovský a Jakub Jáně byli sedmí. Druhé dnešní finále kajakářek bylo bez české účasti.

Jonáš Kašpar a Marek Šindler
Jonáš Kašpar a Marek Šindler

Mistři světa do 23 let a svěřenci bývalého skvělého deblisty Ondřeje Štěpánka se dostali po druhém místě z loňské Bratislavy na stupně vítězů ve světovém poháru podruhé v kariéře. Vylepšili tak letošní výsledky, neboť po triumfu na MS do 23 let v Penrithu nepostoupili do finále na ME ve Vídni a v úvodním SP v Londýně byli osmí.

"Máme to podobné každou sezonu, ale pak se to vždycky drží už nahoře, tak snad to bude stejné a zůstane to až do konce sezony. Takže snad jsme zpátky a budeme o bednu jezdit teď už pořád," řekl v tiskové zprávě svazu Kašpar. "Dalo se to zlepšit, měli jsme jeden šťouch, ale docela se nám to povedlo. Nahoře jsme nasedli na vlnu a dojeli na ní až do cíle, takže z naší strany spokojenost," prohlásil Kašpar.

Oba nyní čeká příští týden další závod Světového poháru v Praze v Troji. "Určitě to je povzbuzení, snad forma vydrží a předvedeme tam něco podobného, ne-li ještě lepšího," řekl Kašpar. "Dneska jsme si spravili chuť," doplnil Šindler. "Docela se nám to povedlo a ten štouch by stejně nic neřešil," upozornil Šindler.

Nejblíže k postupu do finále měla mezi českými kajakářkami Eva Ornstová, kterou po čisté jízdě na jedenáctém místě dělilo od finálové desítky 31 setin. Padesátisekundové penalizace za tři neprojeté branky odsunuly na konec startovního pole Veroniku Vojtovou, která skončila na 26. místě, i zkušenou Štěpánku Hilgertovou. Dvojnásobná olympijská vítězka obsadila 27. příčku.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.