Golf Time

Češi získali na závěr MS ve sjezdu tři medaile, Rolenc má zlato

Valtellina (Itálie) - Čeští reprezentanti získali v závěrečný den mistrovství světa ve sjezdu na divoké vodě tři individuální medaile a další tři v závodech sprintových hlídek. Světovým šampionem ve sprintu se v italské Valtellině stal kanoista Ondřej Rolenc, jehož doplnil bronzový Antonín Haleš. Třetí místo obsadila také deblkanoe Marek Rygel, Petr Veselý.

Ondřej Rolenc
zdroj: ČSK autor: Jan Homolka

V týmových závodech poté vybojovali stříbro singlkanoisté Rolenc, Haleš a Vladimír Slanina a kajakáři Richard Hála, Tomáš Slovák a Kamil Mrůzek. Hlídka deblkanoistů Michal Šrámek, Lukáš Tomek, Rygel a Veselý, Václav Kristek a Filip Jelínek má bronz, kajakářky skončily čtvrté.

Rolenc už měl na kontě třináct medailí ze světových šampionátů, ale až dnes získal zlato z individuálního závodu. V kategorii C1 vyhrál jako první Čech od Petra Sodomky v roce 1971. Z Valtelliny si Rolenc odvezl čtyři medaile.

Nečekaně nejtěsnější finálové časy byly v kategorii deblkanoistů. Pět posádek dojelo v půl sekundě, přičemž nejlépe z nich dopadli Rygel s Veselým, kteří si odvezli bronz. Druhá česká finálová loď Michal Šrámek, Lukáš Tomek dojela na páté pozici.

Sestřih závěrečného dne MS ve sjezdu na divoké vodě

Na medaile Češi nedosáhli v kajakářských kategoriích. Richard Hála byl po semifinále třetí, nicméně ve finále skončil těsně pod stupni vítězů. Čtvrtý byl na mistrovství světa už počtvrté v kariéře.

Ideální stopu netrefila ani stříbrná medailistka ze středečního dlouhého sjezdu Michala Mrůzková. Přestože někdejší účastnice Olympijských her v rychlostní kanoistice po páteční kvalifikaci vedla, v konečném pořadí skončila dvanáctá. Nejlépe z českých kajakářek dojela Anna Zástěrová, pro kterou je sedmé místo životním úspěchem.

Výsledky MS ve sjezdu na divoké vodě

Sprint:

Muži:

K1: 1. Bonnetain (Fr.) 40,08, 2. Znidarčič (Slovin.) 40,20, 3. Graton (Fr.) 40,25, 4. Hála (ČR) 40,33.

C1: 1. Rolenc (ČR) 41,93, 2. Dazeur (Fr.) 42,83, 3. Haleš (ČR) 43,20.

C2: 1. Znidaršič, Zganjar 42,04, 2. Hočevar, Čof (všichni Slovin.) 42,11, 3. Rygel, Veselý 43,38, ...5. Šrámek, Tomek (všichni ČR) 43,58.

Ženy:

K1: 1. Bonaccorsiová (It.) 43,38, 2. Le Corvaisierová 44,08, 3. Malaterreová (obě Fr.) 45,36, ...7. Zástěrová 46,87, 12. Mrůzková (obě ČR) 48,87.

Týmy:

Muži:

3xK1: 1. Slovinsko 42,74, 2. ČR (Hála, Slovák, K. Mrůzek) 43,05, 3. Itálie 43,23.

3xC1: 1. Francie 46,32, 2. ČR (Rolenc, Haleš, Slanina) 46,69, 3. Slovinsko 47,18.

3xC2: 1. Francie 46,86, 2. Německo 48,32, 3. ČR (Šrámek, Tomek; Rygel, Veselý; Kristek, Jelínek) 48,56.

Ženy:

3xK1: 1. Německo 49,89, 2. Francie 50,22, 3. Itálie 50,23, 4. ČR (Zástěrová, Brožová, Paďourová) 50,27.