ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Šestá výhra. Skeetař si připsal další triumf ve Světovém poháru

Velikost textu:

Mnichov – Již šestou výhru v kariéře si v rámci Světového poháru ve střelbě na skeet připsal Jan Sychra. Pětačtyřicetiletému českému reprezentantovi se to po necelém roce povedlo v Mnichově, kde ve finále porazil Číňana Ťin Ti 14:13.

Skeetař Jan Sychra
Skeetař Jan Sychra

Sychra se dočkal triumfu v prestižním seriálu po necelém roce, loni v červenci zvítězil ve španělské Granadě. V Mnichově se z prvenství radoval už před pěti lety.

V kvalifikaci obsadil druhé místo za Američanem Dustinem Davidem Perrym (124). Sychra musel absolvovat rozstřel s pěti soupeři, kteří měli shodně 123 bodů, a tuto zkoušku zvládl na výbornou.

Další rozstřel podstoupil zkušený český brokový střelec v semifinále, v němž byl nejlepší Ťin Ti, který ani jednou z 16 ran neminul. Sychra měl 15 bodů stejně jako Perry a Rakušan Sebastian Kuntschik, které porazil a vybojoval si účast ve finále. V něm zaváhali oba nejlepší střelci soutěže při čtvrté a dvanácté ráně. Číňan Ťin Ti netrefil ani třináctou, zatímco Sychra už závěr zvládl bez chyby.

Sychra se postaral o druhý medailový úspěch českých střelců v Mnichově. V neděli skončila olympijská vítězka Kateřina Emmons při prvním startu ve Světovém poháru po mateřské pauze druhá ve střelbě ze vzduchové pušky.

SP ve sportovní střelbě v Mnichově:

Muži:

Skeet - finále: Sychra (ČR) - Ťin Ti (Čína) 14:13, o 3. místo: Kuntschik (Rak.) - Perry (USA) 15:13, v kvalifikaci 36. Tomeček, 44. Nýdrle (oba ČR).

Libovolná malorážka 3x40 ran: 1. Luginěc (Rus.) 462,5, 2. Brodmeier (Něm.) 459,2, 3. Cchao I-fej (Čína), ...v kvalifikaci 41. Šmol (ČR).

Ženy: Vzduchová pistole: 1. Kuo Wen-ťün (Čína) 200,3, 2. Bresová (Pol.) 198,6, 3. Zavalaová (Mex.), ...v kvalifikaci 38. Musilová, 49. Získalová, 77. Přibáňová (všechny ČR).

Zdroj: ČTK

      Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

      Hlavní zprávy

      Načítám...

      Ouha, data se nepodařilo načíst.