ČTsport

ČTsport
pondělí 24. září 2018 Jaromír

California Chrome si pro prestižní Trojkorunu nedoběhl

Velikost textu:
aktualizováno 8. 6. 2014 10:49

New York - Ani California Chrome nezískal prestižní americkou dostihovou Trojkorunu, která čeká na svého majitele dlouhých 36 let. Po vítězství v květnových Kentucky Derby a Preakness Stakes doběhl v závěrečném dílu Belmont Stakes čtvrtý.

Dostih v Belmont Stakes těsně vyhrál Tonalist v sedle s Joelem Rosariem
Dostih v Belmont Stakes těsně vyhrál Tonalist v sedle s Joelem Rosariem

Od triumfu Affirmeda v roce 1978 je California Chrome už třináctým koněm, jemuž po prvních dvou vítězstvích poslední krok k Trojkoruně nevyšel. V nejdelším dostihu série Belmont Stakes v New Yorku na 2 400 metrů skončil s mexickým žokejem Victorem Espinozou až za vítězným Tonalistem v sedle s Joelem Rosariem, Commissionerem a koněm Medal Count.

California Chrome v závěru útočil vnější dráhou, ale byť ho Espinoza mohutně šlehal, na kýžené vítězství svěřenec sedmasedmdesátiletého Arta Shermana nedosáhl. Poražen byl po šesti vítězstvích za sebou.

"Zdálo se, že získává půdu pod nohama, ale nebylo to tak," litoval spolumajitel koně Steve Coburn. A postěžoval si, že někteří soupeři se šetřili a nastoupili jen do tohoto dostihu, aby California Chrome o Trojkorunu připravili. "Je to všechno nebo nic. Pro mě to jsou zbabělci," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.