ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Primátorky: Skončí po 35 letech dominance osmiveslice Dukly?

Velikost textu:

Praha – Najde favorizovaná osmiveslice Dukly konečně přemožitele? To je – stejně jako každý rok – hlavním lákadlem 101. pražských Primátorek. Legendární veslařské závody v Praze na Vltavě nabídnou opět hon na favorizovanou osmiveslici Dukly Praha, jejíž posádka složená výhradně z reprezentačních veslařů letos útočí už na pětatřicáté vítězství v řadě. Přímý přenos pražských Primátorek sledujte dnes od 10:30 na ČT sport a našem webu.

Pražské primátorky
Pražské primátorky

V rámci Primátorek se představí v rozličných kategoriích a závodech 160 posádek a tisícovka veslařů. Pozornost je ale upřená především na osmiveslici Dukly a souboj o primátorský štít. Posádku Dukly sestavil Petr Blecha, který se také řadí mezi historicky nejúspěšnější závodníky, a po sedmi letech se do osmy Dukly vrací Ondřej Synek. Nejlepší skifař světa nastoupí v pozici veslovoda. "Já se těším hodně, protože jsem v osmě nejel sedm let a bude to pro mě velké zpestření," prohlásil Synek.

Specialitou Primátorek je mírná zatáčka pod Vyšehradem, která zpravidla rozhoduje o vítězi. "Objevili se tady i mistři světa z Německa, kteří si na Duklu věřili. A přijeli pod Vyšehradskou skálu do zatáčky a bylo jasné, že Dukla nepadne ani tentokrát," zavzpomínal organizátor pražských Primátorek Tomáš Leixner.

Klíčem k úspěchu je zkušený kormidelník, ten nejzkušenější bude sedět v osmě Dukly. Šestapadesátiletý Oldřich Hejdušek už má za sebou třiatřicet ročníků Primátorek. Každý rok tvrdí, že tenhle závod je jeho poslední. "Zase znovu řeknu, že končím, no a pak uvidíme," žertoval Hejdušek.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.