ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Emmons před světovým pohárem: Cílem je finále a pak možná MS

Velikost textu:

Praha – Trojnásobná olympijská medailistka ve sportovní střelbě Kateřina Emmons se po druhé mateřské přestávce vrací na mezinárodní scénu. Představí se na Světovém poháru ve sportovní střelbě. Jejím cílem je minimálně finále, které se od letoška bere jako samostatný závod. "Finále by pro mě byl velký úspěch," uvedla Emmons.

Kateřina Emmons
Kateřina Emmons

Emmons se na světový pohár vrací po mateřské dovolené a je to podle ní náročná mise. "Zabere to hodně plánování a sil, ale stojí to za to. Ale mám skvělé děti, takže s nimi to jde, je to velká radost." Přestože měla chuť ještě nějaký čas zůstat doma, při tréninku si podle svých slov odpočine. "Je to hodinka dvě, kdy mám čas pro sebe, a to maminky určitě potvrdí, že je potřeba," řekla.

I tak se snaží, aby byla co nejvíce doma – s ročním synem a pětiletou dcerou. "Julie je ale nadšená, fandí nám. Snažím se, aby tréninky zůstávaly co nejvíce v Plzni. Mám podporu od svazu i od zaměstnavatele. Nechali mě, abych se připravovala tak, jak potřebuju."

přehrát video
Studio 6: Rozhovor s Kateřinou Emmons

Emmons se na světovém poháru v Mnichově představí v neděli už jen ve své parádní disciplíně ve vzduchové pušce. "Rozhodla jsem se nechat si jen jednu, protože energie už víc nebude a obě disciplíny bych nezvládla trénovat na sto procent," vysvětlila.

Do bavorské metropole jede s nejvyššími ambicemi. "Myslím, že za půlrok, co teď trénuju, jsem se dokázala dostat na velice slušnou úroveň. Budu se tam snažit předvést výkony, které mě posunou do finále. To teď funguje jinak. Už se nezapočítává základní závod, ale jede se od nuly, takže je to vlastně nový závod. Momentálně pro mě bude velkým úspěchem dostat se do finále a potom se uvidí."

Emmons nevylučuje, že se představí i na zářijovém mistrovství světa. "Bude dlouho pauza, někam vyrazíme s dětmi a přes prázdniny se možná začnu připravovat na světový šampionát," uvedla.

Velkou podporu získává od svých fanoušků na facebookovém profilu, kde často neváhá prozradit i hodně ze svého soukromí. "Překvapilo mě, jak hrozně vstřícní lidé jsou. Se svými fanoušky mám blízký vztah. Mohu s nimi sdílet to, jak se připravuju, co se událo i v naší rodině. Občas je fajn si přečíst něco pozitivního, co se povedlo, tak se snažím tím trochu přispět," dodala Emmons.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.