ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Tintěra předvedl na Kunětické Hoře hole in one, triumf slaví Linard

Velikost textu:

Kunětická Hora (Pardubicko) – Jako jediný Čech prošel po dvou kolech cutem a na Kunětické Hoře, turnaji Challenge Tour, obsadil dělené 46. místo. Lukáš Tintěra ale na druhém podniku evropského okruhu zazářil jinak, když trefil na osmé jamce hole in one, za což dostal drahé hodinky. Třetí ročník akce D+D Real Czech Challenge Open vyhrál Francouz Thomas Linard a navázal na loňský triumf svého krajana Francoise Calmelse.  

Golfista Lukáš Tinera s cenou za hole in one
Golfista Lukáš Tinera s cenou za hole in one

Tintěra prošel jako jediný ze šestnácti českých golfistů, kteří v turnaji startovali, po dvou kolech cutem. Nedělní finálové kolo hrál solidně, po birdie na patnáctce a šestnáctce byl v kole na skóre -2, ale double bogey na poslední jamce znamenalo par. Celkově tak Tintěra měl tři rány pod par, což stačilo na dělené 46. místo.

"Na turnaj budu mít jen ty nejlepší vzpomínky. Vyhráli jste někdy milion? Já až do teď také ne a je to dobré," připomněl Tintěra druhé kolo, ve kterém trefil hole in one na osmičce, za což dostal hodinky v hodnotě milion korun. "Jsem šťastný, sezona je z těch lepších," řekl na tiskové konferenci po turnaji devětadvacetiletý Tintěra, letos na Kaskádě u Brna vítěz prvního turnaje domácí série Czech PGA Tour.

Vítězný Linard měl skóre -19 a do čela se dostal až díky 64 ranám (-8) ve finále. O dvě rány tak vyhrál před Angličanem Danielem Gauntem, jenž byl v čele od 1. kola.

přehrát video
Tintěra předvedl na Kunětické Hoře hole in one, triumf slaví Linard
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.