ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
ME ve veslování

Synek s Knapkovou bez potíží postoupili z rozjížděk

Velikost textu:
aktualizováno 30. 5. 2014 17:28

Bělehrad – Čtyři české posádky postoupily na veslařském mistrovství Evropy z úvodních rozjížděk přímo do sobotních semifinálových bojů. Do semifinále podle očekávání prošli z prvních míst skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková, kteří na kontinentálním šampionátu obhajují zlaté medaile. Dalších pět lodí postoupilo z odpoledních opravných jízd. Přímé přenosy finálových jízd můžete sledovat v neděli od 10:30 ekluzivně na webu ČT sport.

Slavící Ondřej Synek
Slavící Ondřej Synek

Synek ve svém premiérovém startu v sezoně porazil i dvojnásobného olympijského vítěze Olafa Tufteho z Norska. Mezi nejlepší dvanáctku postoupila i dvojka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč a dvojskif lehkých vah Daniela Nacházelová, Ricky Nencini.

Odpoledne své reprezentační kolegy doplnila dvojka bez kormidelníka Petr Melichar, Jakub Koloc, dvojskif lehkých vah Ondřej Vetešník, Jan Vetešník, klasický dvojskif Jan Andrle, Michal Plocek, skifařka lehkých vah Markéta Pazderková a čtyřka bez kormidelníka Adam Štěrbák, Jakub Podrazil, Milan Doleček, Jan Pilc.

Pět posádek čekají opravy v sobotu, vzhledem k menšímu počtu startujících v kategorii však budou mít podobný význam jako semifinále.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.