ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Všestranná Satková září ve slalomu i sjezdu

Velikost textu:

Praha – Za nejvšestrannější českou vodačku se směle může považovat teprve patnáctiletá Martina Satková. Poté co si vybojovala nominaci do reprezentace v olympijském vodním slalomu, uspěla dnes i ve sjezdu na divoké vodě.

přehrát video
Patnáctiletá Satková umí sjezd i slalom

Satková umí jezdit na kajaku i na kanoi. Ve sjezdu je trojnásobnou juniorskou mistryní světa. Věnuje se ale i vodnímu slalomu, který je na rozdíl od sjezdu olympijským sportem a ve kterém je juniorskou světovou vicemistryní. "Přijde mi, že sjezd se bezvadně se slalomem kombinuje. Jeden trénink má význam i pro ten druhý," uvedla mladá česká reprezentantka.

Satková se kvalifikovala do seniorské reprezentace v obou vodáckých disciplínách, ale přednost dostane studium na gymnáziu. "Chci se věnovat škole, protože jsem dva měsíce zameškala – abych alespoň dokončila první ročník," podotkla Satková.

Český pohár ve sjezdu na divoké vodě i s Martinou Satkovou sledujte ve středu od 18:20 na ČT sport.   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.