ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Tour podpoří ženskou cyklistiku. Po Champs-Élysées se proženou cyklistky

Velikost textu:

Paříž – Blížící se Giro d'Italia si připomíná 90 let od chvíle, kdy se závodu zúčastnila cyklistka Alfonsina Stradaová. Organizační skupina ASO, která se stará o průběh Tour de France, zašla v podpoře ženské cyklistiky ještě dále a v závěrečný den letošního ročníku uspořádá premiéru závodu La Course. Sedmadvacátého července tak v Paříži na stejné trati jako o několik hodin později muži bude soutěžit stočlenný ženský peloton.

Ženská silniční cyklistika
Ženská silniční cyklistika

Na ženský závod budou kolem trati dohlížet výhradně policistky z pařížského sboru a také jury bude jen ženského složení. Na stupních vítězů pak modelky s kyticemi nahradí jejich mužští protějšci.

Slavnostního představení závodu se v Paříži zúčastnila slavná nizozemská cyklistka Marianne Vosová. "Je to historický den. Potřebovaly jsme jeviště a to nám teď dali. Nyní máme šanci splnit si sny," prohlásila všestranná cyklistka.

Ženy bude v historickém centru Paříže čekat třináct okruhů o celkové délce 90 kilometrů. V prvních jedenácti se bude bojovat o body na sprinterských prémiích, závod vyvrcholí při posledním průjezdu na Champs-Élysées. Vítězka premiérového ročníku inkasuje odměnu 22 500 eur, což je stejná prémie, jakou dostávají muži za etapové vítězství na Tour. Vyhlašovat se bude i nejlepší spurterka a nejlepší závodnice do 25 let.

Zdroj: ČTK, cyclingnews.com

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.