ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Curleři na vozíčku trénují se zdravými. Slibují si lepší výsledky

Velikost textu:

Praha - Český curling na vozíčku se snaží probojovat na mezinárodní špičku. Sportovcům se sice nepodařilo kvalifikovat na letošní paralympiádu, jejich trenérka ale přišla se zajímavým experimentem, který by měl výsledky reprezentace vylepšit - smíšené turnaje se zdravými.

Curling
Curling

Kateřina Urbanová sama curling hraje a navíc trénuje reprezentaci vozíčkářů. Ti jsou podle ní na ledě míň, než by bylo potřeba. Proto ji napadlo zapojit reprezentační hráče do hry se zdravými. "Liga chodících se koná na x kol během sezóny, kdy mají příležitost se hráči vozíčkářské reprezentace zlepšovat a určitě to přináší ovoce," uvedla Kateřina Urbanová, trenérka reprezentace curlingu vozíčkářů. 

"Pravidla jsou úplně stejná, trochu se liší ten odhoz. My používáme tyče – extendry," říká Radek Musílek, reprezentační hráč curlingu vozíčkářů. Vozíčkáři navíc dráhu před letícím kamenem neupravují metením, takže musí mířit daleko přesněji. Jinak je ale pohled z vozíku totožný s pohledem zdravého hráče. Stejná dráha, stejná čtyřstupňová zima, stejné kameny. Hrací kámen pro curling vyrábí jediná skotská firma ze speciální mrazu a nárazuodolné žuly. Ta se těží jen ve dvou lomech na světě. Jeden kámen váží téměř 20 kilo.

přehrát video
Handicapovaní curleři trénují se zdravými hráči
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.