SP Brazílie

Štybar dojel v nejdelší etapě třetí, znovu triumfoval Betancur

Fayence (Francie) - Třetí dojel v nejdelší etapě závodu Paříž-Nice cyklista Zdeněk Štybar a posunul se na průběžnou čtvrtou pozici pořadí. Podruhé za sebou vítězství bere a slaví Kolumbijec Carlos Betancur, který vede i celkově.

Carlos Betancur
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Dirk Waem

Betancur porazil po 221 km v souboji o vítězství mistra světa Ruie Costu, Štybar za nimi dojel třetí s odstupem tří sekund. Za sebou přitom nechal ve stejném čase dosavadního lídra Gerrainta Thomase a domácího Arthura Vichota. "Byla to hodně těžká etapa, z třetího místa jsem moc šťastný. Kluci z týmu mi hodně pomohli," poděkoval Štybar kolegům ze stáje Omega Pharma-Quick-Step.

Před závěrečnými dvěma etapami má Štybar na čtvrté pozici odstup 22 sekund za vedoucím Betancurem. Kolumbijec vede před Thomasem o osm sekund.