ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Badmintonisté Koukal a Gavnholtová získali opět české tituly

Velikost textu:

Most - Favorité splnili očekávání na mistrovství republiky v badmintonu v Mostě. Petr Koukal získal sedmý titul v kariéře a domácí jednička Kristína Gavnholtová vyhrála český šampionát popáté za sebou. Nejvýše nasazený Koukal neztratil ve čtyřech zápasech ani set. Ve finále porazil Jakuba Bitmana bez problémů 21:17 a 21:19. Také Gavnholtová prošla turnajem suverénně a ve finále deklasovala Lucii Černou 21:13 a 21:10.

Badmintonista Petr Koukal
Badmintonista Petr Koukal

Pro Koukala byl domácí šampionát prvním testem po zranění kolene z loňského mistrovství světa v Číně. Poté ještě odehrál s omezením dva turnaje, ale hlavně se léčil u profesora Pavla Koláře a v centru Endala.

"Naučil jsem se zapojovat i jiné svaly, což byla jediná možnost, jak nejít na operaci. A hodně mi to pomohlo, cítím se mnohem lépe než kdykoliv předtím, cítím se pohyblivější. Třeba mě to znovu někam výsledkově posune," řekl Koukal před českým šampionátem.

Gavnholtová ve finále přejela Lucii Černou 21:13 a 21:10. Frustrovaná soupeřka dokonce za stavu 5:16 ve druhé sadě podle svazového webu o zem rozbila raketu a dostala žlutou kartu. Černá se dočkala titulu ve čtyřhře po boku zkušené Hany Milisové, která odehrála už patnácté finále ve čtyřhře v kariéře a připsala si osmý titul.

Koukal i Gavnholtová by měli být oporami české reprezentace na mistrovství Evropy družstev od 11. do 16. února v Basileji.

přehrát video
Mistry ČR v badmintonu jsou opět Koukal a Gavnholtová
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.