Velká kunratická má staronové vítěze: Procházku a Fričkovou

Praha - Již potřetí za sebou má Velká kunratická stejného vítěze - Jana Procházku. Devětadvacetiletý orientační běžec opanoval jubilejní 80. ročník závodu s náskokem čtrnácti sekund před Robertem Krupičkou. Závod žen ovládla reprezentantka v běhu do vrchu Pavla Fričková.

Reportáž z 80. ročníku Velké kunratické

Držitelka traťového rekordu z roku 2003 Fričková byla o 5 sekund rychlejší než druhá Pavla Zahálková. S třetím místem se musela spokojit obhájkyně vítězství Kamila Gregorová. Čtvrtá skončila s odstupem necelých tří sekund na stupně vítězů olympionička Ivana Sekyrová, která má na kontě dřívějších sedm vítězství ve Velké kunratické. Fričková byla nejrychlejší pošesté - v roce 1998 to dokázala ještě jako dorostenka a v dalších dvou letech coby juniorka.

Výsledky Velká kunratické:

Muži (3100 m): 1. Procházka (Inov8 team) 11:24,2, 2. Krupička (Salomon/Suunto) 11:38,4, 3. Šedivý 12:12,3, 4. Pechek (oba Kerteam) 12:14,2, 5. Šmíd (Střelka Brno) 12:26,3, 6. Šmahel (Slavia Praha) 12:26,7.

Ženy (1330 m): 1. Fričková (Olymp Praha) 4:48,4, 2. Zahálková (Salomon) 4:52,9, 3. Gregorová (Salomon/Suunto) 4:55,4, 4. Sekyrová (AK Sokolov) 4:57,9, 5. Stewartová (Spartak Praha 4) 4:58,0, 6. Krchová (Perňa Systém) 5:06,2.