ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

ČOV se snaží změnit vztah dětí ke sportu. Nejlepší pojedou do "pražské Soči"

Velikost textu:

Praha - Přitáhnout děti a mládež k pohybu je čím dál tím obtížnější. Pravidelně sportuje jen necelá třetina obyvatel a od roku 1995 se zpětinásobil počet obézních dětí. Nepříznivý vývoj se nyní prostřednictvím projektu Česko sportuje snaží ovlivnit Český olympijský výbor také ve spolupráci s Českou televizí. "Máme ambice zastupovat celý český sport. Chceme být jeho advokátem," řekl mluvčí ČOV Alexandr Kliment.

Vizualizace Olympijského parku Letná 2014
Vizualizace Olympijského parku Letná 2014

"ČOV prošel za poslední rok řadou změn. Má ambice zastupovat celý český sport. Ne jej řídit, ale být jeho advokátem. Snažit se, aby Češi sportovali a především děti. A v tom máme velké rezervy. Sportuje necelá třetina dětí. Z našich výzkumů vyplývá, že čtvrtina se jich nehýbe vůbec a polovina jednou týdně. Řekli jsme si, že se s tím musí něco udělat," vysvětlil Kliment.

"Vymysleli jsme projekt Česko sportuje. Začal na jaře proklamační fází, kdy jsme chtěli dát najevo, že tu ten projekt je a nyní jdeme do základních škol, oslovujeme děti a snažíme se je rozpohybovat. Je to dlouhodobý projekt, navíc před olympiádou v Soči. V projektu Moje olympiáda mohou děti sportovat nejen ve sportovních disciplínách, ale i v kreativních soutěžích, snažíme se o přesah," uvedl Kliment.

přehrát video
Host Sportovních zpráv: mluvčí ČOV Alexandr Kliment

Základní školy z ČR se mohou registrovat na webu ceskosportuje.cz. "Věříme, že do Vánoc se zúčřastní několik set škol," dodal mluvčí ČOV. První cenou v soutěži Moje olympiáda je účast pěti nejlepších škol z každého kraje v Olympijském parku v Praze na Letné, kde si děti mohou během her v Soči sami vyzkoušet řadu disciplín. Každá z vítězných škol vyšle na Letnou plný autobus svých žáků.  

Ve spolupráci s ČT vznikla řada tréninkových a motivačních videí, ve kterých vystupuje řada českých špičkových sportovců. "Kryštof Krýzl natočil edukační video, Bořek Dočkal ze Sparty připravil video k posilování břicha, pomáhala nám i Mirka Knapková," řekl Kliment.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.