ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Ostrava s Nymburkem získaly titul Evropské město sportu

Velikost textu:

Brusel - Ostrava a Nymburk se radují, jejich zástupci přebrali v Bruselu titul Evropské město sportu, který oceňuje způsob, jakým města podporují sportovní aktivity. Slibují si od toho zejména snazší cestu, jak získat evropské peníze na výstavbu a rekonstrukci sportovišť.

Ostravští představitelé doufají, že se jim i díky titulu podaří nalákat více lidí na sportoviště. Na každý týden připravují hned několik sportovní akcí. "Věříme, že bude chodit více fanoušků na hokej i ostatní sporty, že to přinese více lidí do hledišť," doufá například hokejista Vítkovic Jan Káňa.

"Česká města potvrdila velkou motivaci ohledně získání tohoto titulu. Tím největším důkazem je kandidatura Prahy na titul Evropské hlavní město sportu 2016," řekl po předání prezident Asociace evropských měst sportu Gian F. Lupattelli.

Jen přihláška do projektu vyšla Ostravu na zhruba dvě stě tisíc korun. Za samotný titul žádné peníze nedostane. Je to ale cesta, jak snadněji získat finance z EU na stavbu nových sportovišť. Vyrůst má například tréninková hala pro atlety nebo tři dráhy pro inline bruslaře. 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.