ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Zimní olympiáda 2022 má další uchazeče: Peking a Lvov

Velikost textu:

Peking - O zimní olympiádu, která se bude konat v roce 2022, se již uchází kazašské Almaty. Nyní mu přibyli dva konkurenti - Peking společně se severočínským městem Čang-ťia-kchou a ukrajinský Lvov. Termín pro přihlášky vyprší 14. listopadu.

Olympijské kruhy
Olympijské kruhy

Lvov se do boje o hry oficiálně přihlásil dnes. "Naše kandidatura odráží skutečné potřeby regionu, neboť 46 milionů Ukrajinců potřebuje v Karpatech lepší sportovní a turistickou infrastrukturu," řekl náměstek předsedy vlády Oleksandr Vilkul. Už o víkendu pak odeslali uchazečský dopis zástupci Čínského olympijského výboru.

Čang-ťia-kchou je horské středisko v provincii Che-pej přibližně 160 kilometrů severozápadně od Pekingu - podle stávajícího projektu by se v metropoli odehrály soutěže na ledu, v horách by pak probíhaly závody na sněhu. Přímé železniční spojení mezi oběma městy se začne budovat ještě tento rok.

Zájem o OH 2022 předběžně vyjádřil Mnichov. O nominaci uvažuje i Oslo a společnou kandidaturu plánovaly Polsko se Slovenskem. O pořadateli se rozhodne na zasedání Mezinárodního olympijského výboru 31. července 2015 na kongresu v Kuala Lumpuru. Příští rok budou ZOH v Soči a v roce 2018 je uspořádá jihokorejský Pchjongčchang.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.