ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Ospalý na Ironmanovi přepsal český rekord a skončil třetí

Velikost textu:
aktualizováno 4. 11. 2013 06:30

Panama City Beach (USA) – Skvělou premiéru v dlouhém triatlonu zažil Filip Ospalý. Sedmatřicetiletý bývalý olympionik na závodě Ironman přepsal český rekord, když doběhl v čase 7:58:44 a obsadil třetí místo.

Filip Ospalý
Filip Ospalý

Ospalý zvládl nejrychleji plaveckou část a během 180 km jízdy na kole se udržel v elitní desítce. Maraton někdejší mistr Evropy zvládl za 2:41:17 a doběhl třetí za Španělem Victorem Del Corralem (7:53:12) a Američanem Andrewem Starykowiczem (7:55:22).

"Během celého závodu se nedělo nic mimořádného - jen jsem se držel rad, které jsem dostal. A jednou z mnoha bylo, abych si držel své tempo," řekl Ospalý ke svému poklesu v cyklistické části. "Přišlo mi, že ani nebojuji se soupeři, jako že si spíš hlídám sebe - tempo, pití, výživa, a čekám, komu dojde, pokud dřív nedojde mně," dodal.

Filip Ospalý po příletu:

"Všichni říkali: 'Nikam nespěchej, jeď si své tempo, krize přijde.' Naštěstí žádná velká nepřišla. Jsem rád, že závod proběhl celkem hladce. S časem pod osm hodin jsem maximálně spokojen, to jsem nečekal."

O startu v nejslavnějším ironmanu na Havaji bezprostředně po debutu na dlouhých tratích nepřemýšlel. "Zatím sám nevím. Je moc brzy to hodnotit. Rozhodně jsem v cíli nejásal a nekřičel: Ironman - to je bomba! Hned musím jet další!" uvedl Ospalý, jehož vrcholem v příští sezoně má být mistrovství světa v polovičním ironmanu.

Do sobotního závodu na Floridě byl původně přihlášen tradiční český účastník dlouhých triatlonů Petr Vabroušek, jenž dal ale přednost přípravě na cestu do Antarktidy.

Mezi ženami vyhrála v osobním rekordu 8:43:07 Nizozemka Yvonne van Vlerkenová, Češka Simona Vykoukalová (9:48:15) skončila na 163. místě.

přehrát video
Rekordman Ospalý po návratu z Floridy

Závod v dlouhém triatlonu Ironman Florida:

Muži: 1. Del Corral (Šp.) 7:53:12, 2. Starykowicz (USA) 7:55:22, 3. Ospalý 7:58:44, ...52. Křivánek (oba ČR) 9:07:52.

Ženy: 1. Van Vlerkenová (Niz.) 8:43:07, ...163. Vykoukalová (ČR) 9:48:15.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.