ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Synek je kandidátem na nejlepšího veslaře roku

Velikost textu:

Praha - Skifař Ondřej Synek možná podruhé získá cenu pro nejlepšího veslaře roku. Anketu Mezinárodní veslařské federace ovládl v roce 2010, kdy získal premiérový titul mistra světa. Letos na mezinárodních závodech neporažený Synek je mezi pěti kandidáty na 'Nejlepší mužskou posádku roku'. Držitel prestižního ocenění bude oznámen 8. listopadu v Tallinnu.

Ondřej Synek
Ondřej Synek

"Jsem rád, že jsem se mezi pětici nejlepších dostal. Svými hlasy o tom rozhodli v hlasování lidi, takže je vidět, že nějaké fanoušky mám," řekl Synek. O vítězi ale rozhodnou zástupci veslařské federace.

Společně se Synkem jsou mezi kandidáty britská osmiveslice, dvojka bez kormidelníka Eric Murray, Hamish Bond z Nového Zélandu, chorvatská párová čtyřka a kubánský skifař Fournier Rodriguez, který skončil na MS v Koreji druhý za Synkem.

Podle veslaře pražské Dukly jsou největšími favority britští reprezentanti, kteří ukončili nadvládu německé osmy na MS. "Myslím, že vyhrají oni," řekl Synek.

Jedenatřicetiletý stříbrný medailista z olympijských her v Pekingu a v Londýně je hlavním kandidátem na českého veslaře roku. Nejlepší domácí posádka bude vyhlášena v sobotu 9. listopadu v Praze.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.