ČTsport

ČTsport
středa 24. října 2018 Nina

Vacenovská s Pěnkavovou na ME ve čtyřhře medaili nezískaly

Velikost textu:
aktualizováno 12. 10. 2013 15:45

Schwechat (Rakousko) - Jedna výhra dělila Ivetu Vacenovskou s Kateřinou Pěnkavovou od medaile na mistrovství Evropy ve stolním tenisu, ale cenný kov ve Schwechatu nezískaly. Český pár prohrál ve čtvrtfinále čtyřhry se švédsko-španělskou dvojicí Matilda Ekholmová, Galia Dvoraková 2:4 na sety. Vacenovská poté neuspěla ani v osmifinále dvouhry, Melek Huová z Turecka ji zdolala 4:3.

Iveta Vacenovská
Iveta Vacenovská

Vacenovská ve Schwechatu získala bronz v soutěži družstev, ale na další medaili útočila marně. Evropská šestka a poslední česká zástupkyně ve dvouhrách prohrála v osmifinále s Huovou, která je v kontinentálním žebříčku o tři místa níž.

Po ztraceném prvním setu otočila česká reprezentantka na 2:1, po dalším obratu vyrovnala na 3:3. Rozhodující sadu ale pro sebe rozhodla její soupeřka poměrem 11:8.

"Iveta bojovala do poslední chvíle o vítězství. Bylo to stejně vyrovnané a dramatické utkání jako včera s Rutou (Litevkou Paškauskieneovou), pouze s tím rozdílem, že dneska vyhrála koncovku rozhodující sady soupeřka. Těžko lze Ivetě něco vyčíst, hrála výborně, její výkony měly stoupající tendenci. Meleková však byla ještě lepší než včera Paškauskieneová, zejména z forhendu. Nechybělo mnoho, možná trošku štěstí," uvedl asistent reprezentačního trenéra Pavel Krpec na webu ping-pong.cz.

Vacenovská s Pěnkavovou předtím byly blízko první české medaile ve čtyřhře na mistrovství Evropy po bronzu Marie Hrachové a Renáty Kasalové v roce 1988.

Letos v červnu se Antonín Gavlas s Renatou Štrbíkovou stali mistry Evropy ve smíšené čtyřhře a Michal Obešlo s Hanou Matelovou přidali bronz.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.