ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Stolní tenistky postoupily do čtvrtfinále, muži skončili v 1.kole

Velikost textu:
aktualizováno 4. 10. 2013 22:37

Schwechat (Rakousko) – České stolní tenistky si na mistrovství Evropy v rakouském Schwechatu zahrají čtvrtfinále, když v prvním kole soutěže družstev zdolaly Španělsko 3:2. Jejich soupeřkami v sobotním střetnutí budou Bulharky. Nedařilo se naopak mužům, kteří nestačili na Řecko a po prohře 1:3 vypadli.

Dimitrij Prokopcov
Dimitrij Prokopcov

Oporou španělského týmu byla podle očekávání jednička evropského žebříčku Šen Jen-fej, jež ve čtyřech setech porazila Ivetu Vacenovskou i Renatu Štrbíkovou. S dalšími španělskými hráčkami však Češky neztratily ani set - Vacenovská porazila hladce Saru Ramirezovou, Hana Matelová Galiu Dvorakovou a v rozhodujícím pátém duelu Štrbíková opět Ramirezovou.

"Super výkon od všech našich děvčat. V podstatě všechny tři body naše holky udělaly s velkým přehledem. Šen Jen-fej byla výborná, a přestože s ní holky hrály velice dobře, tak ty dva body udělala," uvedl kouč Miroslav Cecava.

S Běloruskem budou české reprezentantky bojovat o postup do semifinále a tedy i o jistotu medaile, kterou ženy získaly naposledy v roce 2009. "To bude podobný zápas jako ten dnešní se Španělskem. Běloruský tým má zase skvělou jedničku - Viktorii Pavlovičovou, přes další hráčky by měly naše
hráčky bodovat. Uvidíme," řekl Cecava.

Muži byli bronzoví ještě o rok později, ale na medaili z Ostravy po prohře s Řeckem letos nenavážou. Jediný bod týmu trenéra Tomáše Demka uhrál Dmitrij Prokopcov, jenž v pětisetové bitvě zdolal Patajotise Jonise a vyrovnal na 1:1. Předtím porazil jednačtyřicetiletý Kalinikos Kreanga 3:0 o více než dvacet let mladšího Pavla Širučka.

Veterán na české straně Petr Korbel, jenž je o rok starší než Kreanga a vrátil se do reprezentace po roční pauze, podlehl v třetím duelu ve čtyřech setech Konstantinosovi Papageorgiuovi. Stejným výsledkem 3:1 skončil čtvrtý zápas Jonise s Antonínem Gavlasem, který stanovil konečné skóre.

"K vítězství nad Řeky vedla jediná cesta, odrazit se od bodu na trojce (v třetím duelu). A to se nám nepovedlo. Ani ve snu by mě nenapadlo, že by Petr ten zápas neměl vyhrát. Proto jsem ho na trojku nasadil a počítal jsem s jistým bodem. Je to pro mě velké zklamání," komentoval utkání trenér Tomáš Demek.

Na české stolní tenisty čeká zápas se Španělskem ve skupině o 9. - 12. místo, Řecko se ve čtvrtfinále utká s Portugalskem.

"K vítězství nad Řeky vedla jediná cesta, odrazit se od bodu na trojce (ve třetím duelu). A to se nám nepovedlo. Ani ve snu by mě nenapadlo, že by Petr ten zápas neměl vyhrát. Proto jsem ho na trojku nasadil a počítal jsem s jistým bodem. Je to pro mě velké zklamání," komentoval utkání trenér Tomáš Demek.

Na české stolní tenistky čeká zápas se Španělskem ve skupině o 9.-12. místo, Řecko se ve čtvrtfinále utká s Portugalskem.

Mistrovství Evropy ve stolním tenisu ve Schwechatu (Rakousko) - družstva:

Muži - 1. kolo:
Řecko - ČR 3:1
Kreanga - Širuček 3:0 (10, 8, 4), Prokopcov - Jonis 3:2 (9, -5, 5, -3, 5), Papageorgiu - Korbel 3:1 (9, 9, -3, 9), Jonis - Gavlas 3:1 (9, 8, -6, 7).

Bělorusko - Španělsko 3:1.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.