ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Sýkorová: Se sezonou jsem spokojená, i když jsem to nehrotila

Velikost textu:

Praha - Čtyři roky před olympijskými hrami obětovala sportovní střelkyně Adéla Sýkorová vše úspěchu, který se nakonec v Londýně v podobě bronzové medaile z malorážky dostavil. Další čtyřletý cyklus ale nechává šestadvacetiletou střelkyni v klidu.

Adéla Sýkorová
Adéla Sýkorová

Příští roky rozhodně v jejím podání nebudou po sportovní stránce stresující. "Londýnu jsem podstoupila všechno a naštěstí se to vyplatilo, ale na Rio to tak nebude. Byla jsem čtyři roky ve stresu, protože jsem do poslední chvíle nevěděla, jestli tam pojedu, a je mi jasné, že před Riem zase všichni budou chtít medaili a zase budou tlaky. Já mám priority jinde," prohlásila.

I když letošní sezonu pojala "lážo plážo", jak říká, tak to na její výkonnost nemělo žádný vliv. Vyhrála závod světového poháru v Mnichově a s kolegyněmi se stala mistryní Evropy v týmech. "Takže jsem s tou sezonou hodně spokojená, i když jsem to vůbec nehrotila. Trénovala jsem, ale psychicky jsem se tolik nestresovala. A vítězství ve světovém poháru, to se nestává každý den," pochvalovala si.

přehrát video
Sýkorová se připravuje na vrchol střelecké sezony

Po kontinentálním šampionátu si dopřála dva měsíce pauzu od střílení, trénovala pouze fyzičku. Nyní se začne chystat na finále světového poháru v Mnichově. "A pak odjedu ještě na tři týdny do tepla do Austrálie trénovat malorážku," prozradila. Spolu s ní tam pojede talentovaná juniorka Nikola Mazurová, která rovněž střílí malorážku. "Ale není to tak, že vzduchovku odsouvám na druhou kolej," upozornila Sýkorová.

Po hrách v Londýně se jí život trochu změnil, byť o ní jako o olympijské medailistce nebylo moc slyšet. Zvýšil se jí plat, má několik nových sponzorů, dostala auto, obcházela společenské akce a byla například i u prezidenta. "A také se mi občas stalo, že mě lidé poznávali na ulici," podotkla. "Ale není to tak, že bych se potřebovala nějak zviditelňovat, takže já jsem spokojená," prohlásila. 

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.