ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Pechsteinová žádá více než 100 milionů. Je boj proti dopingu v ohrožení?

Velikost textu:

Mnichov – Kauza dopingu Claudie Pechsteinové může mít dalekosáhlou dohru. Pandořinu skříňku má nyní v ruce soud v Mnichově. Právě k němu se německá rychlobruslařka obrátila, žaluje německý bruslařský svaz o finanční újmu, kterou utrpěla jako následek trestu za doping. Pokud by se svou žalobou uspěla, spustila by se lavina podobných požadavků vůči nejrůznějším národním i mezinárodním svazům a také vůči Mezinárodnímu olympijskému výboru. Boj proti dopingu by byl ohrožen v základech.

Rychlobruslařka Claudia Pechsteinová u soudu
Rychlobruslařka Claudia Pechsteinová u soudu

Claudia Pechsteinová požaduje po mezinárodním a německém bruslařském svazu dohromady více než 101 milonů korun za ztráty na reklamě a osobní újmu, které během dvouletého zákazu závodění utrpěla.

Několikanásobná olympijská vítězka a mistryně světa dostala dvouletý trest v únoru roku 2009 poté, co jí byly na mistrovství světa v Norsku naměřeny vysoké hodnoty retikulocytů v krvi.

Pechsteinová odmítá, že by dopovala, a situaci vysvětluje dědičnou poruchou po otci. V následných testech nebyly v její krvi žádné zakázané látky nalezeny.

Rychlobruslařka se odvolala i k Mezinárodní sportovní arbitráži. Ta však její trest potvrdila.

přehrát video
Pechsteinová požaduje u soudu vysoké odškodné

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.