ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Čechům se letos na Dolomitenmannovi dařilo

Velikost textu:

Lienz - O slavném Dolomitenmannovi se mluví jako o nejtěžším štafetovém závodu světa. Je složený z běhu do vrchu, paraglidingu, sjezdu na divoké vodě a horských kol. V letošním šestadvacátém ročníku byly mimořádně úspěšné i české týmy.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

V rakouském Lienzu, centru slavného Dolomitenmanna, zažívají závodníci v jinak individuálních disciplínách pocit týmových hráčů. "Je tam zodpovědnost, zejména u běžců, kteří vše rozbíhají," říká Ondřej Fejfar, člen týmu KIA Motors.

Letos se s Dolomity pralo 121 týmů. Na běžce čekalo 12 kilometrů s dvoukilometrovým převýšením. Paraglidisté absolvovali dva přelety s kilometrovým přeběhem, kajakáři po sedmimetrovém skoku jeli pět kilometrů po proudu i proti proudu až na pokraj absolutního vyčerpání.

Na horském kole zazářil Kristián Hynek, který už potřetí zvládl extrémní sedmnáctikilometrovou trať nejrychleji ze všech bikerů. Jeho týmu Škoda transportation to stačilo na čtvrté místo, na třetí se dostal další český celek Global Assistance. V kategorii amatérských týmů byl nejlepší český výběr Kia motors ve složení Ondřej Fejfar, Tomáš Bílek, Ladislav Maroul a Jiří Novák.

přehrát video
Čechům se letos v Dolomitenmannovi dařilo

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.