ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor

Válka v Sýrii může ovlivnit šance Istanbulu na pořádání olympiády

Velikost textu:

Buenos Aires - Do argentinského Buenos Aires se sjíždějí delegáti důležitého plenárního zasedání Mezinárodního olympijského výboru. Na něm se bude volit nový prezident MOV, vybírat olympijské sporty a hlavně pořadatel letní olympiády v roce 2020.

Boje v Sýrii
Boje v Sýrii

Občanská válka v Sýrii by mohla poškodit šance Istanbulu na pořádání olympijských her 2020. Turci doufají, že se všechno rychle vyjasní a vyřeší. "Doufám, že problém v Sýrii se povede vyřešit ve prospěch tamních lidí, zvlášť dětí. Ted je čas vyjednávání, přemýšlení, jak vše uklidnit. Můj tým se bude snažit k tomu co nejvíc přispět," uvedl předseda přípravného výboru kandidatury Istanbulu Hasan Arat.

Istanbul staví svou kandidaturu na tom, že je atraktivním městem ležícím na hranici Evropy a Asie. I přes problémy v sousední Sýrii si Turci hodně věří. "Jsme připraveni postoupit mezi poslední dva kandidáty. Chceme, aby se náš sen stal skutečností. Snažíme se zůstat pozitivní," dodává Arat.

V dalším kandidujícím městě, Madridu, žádné podobné komplikace neřeší. Naopak, nejčerstvější posilou v týmu usilujícím o olympijské hry ve Španělsku je Lionel Messi. "Jsem šťastný, že se na tomhle projektu můžu podílet. Olympijské hry jsou veliký zážitek pro každého sportovce a myslím, že by hodně pomohly i samotnému Madridu," uvedla fotbalová hvězda.

přehrát video
Souboj o pořadatelství LOH 2020 svedou i Madrid s Istanbulem
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.