ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Spokojení a úspěšní skifaři se vrátili z MS

Velikost textu:

Praha - Dva dny po úspěchu na mistrovství světa ve veslování v korejském Čchungdžu se do Prahy vrátili skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková. Olympijští medailisté z Londýna si tentokrát prohodili role českých jedniček. Zlatou medaili získal Synek, Knapková vybojovala bronz. Oba spokojené závodníky teď čeká dovolená.

Ondřej Synek se zlatou medailí z MS
Ondřej Synek se zlatou medailí z MS

Třicetiletý Synek se na trůn pro nejlepšího světového skifaře vrátil po třech letech, poprvé se z titulu mistra světa radoval před třemi lety na Novém Zélandu. "První triumf byl emocionálnější, ale vážím si obou. Letos byl i trochu očekávaný," poukázal Synek na svou letošní dominanci. "Před třemi lety jsem navíc dokázal porazit silného Drysdala u něj doma."

V Koreji musel stejně jako Knapková a další veslaři bojovat s náročnými podmínkami. Vysokými teplotami, vlhkostí i časovým posunem. "Když jsme tam přijeli, tak to vypadalo, že v tom ani nepůjde závodit. Pak se počasí umoudřilo a šlo to," uvedl Synek.

Podobně to brala i Knapková, která se často složitě vyrovnává se změnou časového pásma. "Za bronz jsem ráda, startovní pole bylo hodně nabité. Získat medaili rok po olympiádě je vždy úspěch," řekla Knapková.

přehrát video
Veslaři se vrátili z MS
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.