Paralympionik Ježek uzavřel sezonu stříbrem v časovce na MS

Baie-Comeau (Kanada) – Paralympijský cyklista Jiří Ježek přidal do své sbírky úspěchů další cenný kov. Týden po celkovém vítězství ve Světovém poháru skončil stříbrný v časovce na mistrovství světa. V kanadském Baie-Comeau nestačil několikanásobný paralympijský vítěz a mistr světa s podkolenní amputací jen na Rumuna Carola-Eduarda Novaka, za kterým na 26 kilometrech zaostal o necelých šest sekund.

Jiří Ježek
zdroj: Isifa

Páté místo ve stejné kategorii C4 na mistrovství světa obsadil Jiří Bouška, který na vítěze ztratil 51 sekund. V C2 byl šestý Ivo Koblasa. V kategorii T1 závodníků s centrální poruchou hybnosti skončil na tricyklu druhý mezi třemi jezdci Jiří Hindr.

Na handbiku získal titul bývalý automobilový závodník Alessandro Zanardi z Itálie.