ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
MS v rychlostní kanoistice

Deblkanoisté Radoň a Dvořák postoupili do finále

Velikost textu:

Duisburg – Deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, pátí z loňských olympijských her v Londýně, postoupili jako první česká posádka do finále mistrovství světa v rychlostní kanoistice, které se koná v německém Duisburgu. O medaili pojedou v sobotu. V posledním závodě dne na ně též na olympijské trati 1000 metrů navázala čtyřkanoe Vojtěch Ruso, Dan Drahokoupil, Tomáš Janda a Radek Miškovský. V pátek vstoupí do šampionátu český čtyřkajak Daniel Havel, Lukáš Trefil, Josef Dostál a Jan Štěrba, kteří hodlají útočit na historické zlato.

Čeští deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák (zleva)
Čeští deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák (zleva)

Radoň a Dvořák vydřeli finálovou účast v semifinále. "Bylo to nejnervóznější a nejdramatičtější semifinále našeho společného závodění," přiznal Radoň. On stejně jako jeho zadák Dvořák se rozčilovali po dopolední rozjížďce, v níž jim přímý postup do finále unikl až na cílové pásce, když v posledních metrech nezachytili nástup Rumunů. "To jsme to pěkně posr…," ulevil si Filip Dvořák.

"Ráno to byla ´smolná bomba´, odpoledne neuvěřitelně nervní závod. Soupeři v semifinále byli slabší, ale nevím, proč jsme se trápili. Byl to boj jako sviňa a zřejmě na nás dolehlo to, že jsme skutečně jeli o všechno. Kdybychom nepostoupili, byla by celá sezona neúspěšná. Naštěstí to tak není," doplnil Radoň a na otázku, zda pro sobotní finále odloží nervozitu, odvětil: "Teď už to bude v klidu, jsme ve finále, což už je úspěch. Navíc jsme tam na olympijské trati postoupili tři roky po sobě, což u nás dlouho nikdo nedokázal."

Nejtěžší semifinále v kariéře. Jaroslav Radoň odpočívá na mole po vyčerpávajícím semifinálovém závodě na 1000 metrů na mistrovství světa v německém Duisburgu. Vedle něj sedí Filip Dvořák (vlevo).
Nejtěžší semifinále v kariéře. Jaroslav Radoň odpočívá na mole po vyčerpávajícím semifinálovém závodě na 1000 metrů na mistrovství světa v německém Duisburgu. Vedle něj sedí Filip Dvořák (vlevo).

Postup i čtyřkanoe a smůla pro Kožíškovou

Čtyřkanoe si pohlídala postup ve druhé polovině, když předjela Kanaďany. "Byl to spíš taktický boj. Zpočátku jsme se nenechali znervóznit, jak rychle všechny lodě vyrazily. I když na nás měly více než loď náskok, věřili jsme, že do finále projedeme," poznamenal háček posádky Vojtěch Ruso, který už tuší taktiku na finále: "Tam s nástupem ještě o něco počkáme, ale o to bude drtivější, abychom ostatní překvapili."

O jediné místečko a necelých pět setin sekundy unikl postup na trati 1000 metrů Anně Kožíškové. "To je hrůza, já se té smůly na velkých závodech snad nezbavím," stěžovala si Kožíšková, která bude v Duisburgu startovat ještě ve čtyřkajaku.

Těsného "vyřazení" litoval také reprezentační trenér Pavel Hottmar: "To se skutečně jen tak nevidí, aby se na dámském kilometru vešly první čtyři lodě do pouhých tří desetin sekundy. Ano, toto skutečně bolí."


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.