ČTsport

ČTsport
středa 26. září 2018 Andrea

Navrátil v Hřiměždicích předvedl supermana a ovládl skoky z 16 m

Velikost textu:

Hřiměždice (Příbramsko) – Vítězem otevřeného mistrovství České republiky ve skocích do vody z extrémní výšky se stal v zatopeném žulovém lomu v Hřiměždicích na Příbramsku nejlepší český skokan Michal Navrátil. Na čtrnáctém ročníku ovládl soutěž skoků z šestnáctimetrové věže těsně před Rusem Iljou Šurovem, který pro změnu vyhrál skoky z dvanáctimetrové výšky. Z pětimetrové houpačky podle poroty nejlépe zaskákal tuzemský závodník Michal Boltnar.

Michal Navrátil
Michal Navrátil

"Jsem hrozně rád, když se tady můžu zastavit, když zrovna nemám závody nebo světovou sérii, abych něco ukázal lidem," řekl Navrátil, který před několika dny při premiéře skoků z výšky 27 metrů na mistrovství světa v Barceloně obsadil čtvrté místo. Exhibičně se z této výšky poprvé skákalo i v Hřiměždicích.

Za velkého aplausu diváků z této výšky skákala třeba kolumbijská hvězda tohoto sportu Orlando Duque, devítinásobný vítěz seriálu Red Bull Cliff Diving a čerstvý mistr světa. Ten společně s Navrátilem v pátek ráno předvedl své umění i v Praze, kde skákali z 20 metrů vysokého železničního mostu pod Vyšehradem. "Byla trochu zima, tak to nebylo moc příjemné. Vybral jsem lehčí skok, abych si užil let," uvedl k tomu Navrátil.

Český propagátor tohoto adrenalinového sportu nejprve z výšky 27 metrů skočil podbíhaným saltem a později se odrazil dokonce z výšky 30 metrů. Divákům předvedl i supermana, který jej v posledních dnech proslavil po celém světě. "Nechci ho dělat moc často, aby si lidi nemysleli, že to beru moc srandovně. Sice je to srandovní skok, ale jak se říká, všeho moc škodí," uvedl s úsměvem Navrátil.

V mistrovství České republiky, které se skládalo ze součtu bodů za skoky z 12 a 16 metrů, zvítězili Jan Bílý a Natálie Jiroutková.

Dvoudenní adrenalinovou podívanou se salty, vruty a jinými akrobatickými kousky podle pořadatelů v horkém počasí navštívilo kolem 6 500 lidí. K vidění bylo kromě cliffdivingu i nejextrémnější odvětví tohoto sportu, takzvaný splashdiving. V podstatě jde o skok zvaný placák, jehož cílem není skok ladný, ale takový, aby vystříklo co nejvíce vody.

přehrát video
Navrátil v Hřiměždicích předvedl supermana a ovládll skoky z 16 m
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.