ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín
Světové hry

Trampolínistky ani lukostřelci medaile nepřidali

Velikost textu:
aktualizováno 1. 8. 2013 16:46

Cali – České republika si zatím na kolumbijských Světových hrách, tradiční akci sdružující neolympijské sporty, nevede nejlépe. Po polovině programu je česká výprava v pořadí národů až na 38. místě, díky tanečníkům salsy má jedno stříbro a in-line hokejisté přidali bronz. Zatím hubenou sbírku dvou medailí nevylepšili ani lukostřelci v terénu, ani trampolínistky v závodu synchronních dvojic.

Trampolínistky Zita Frydrychová a Sandra Opalecká zacvičily v kvalifikaci bez chyby a po zaváhání čínských favoritek jim patřila 4. příčka. Čistou sestavu předvedly i ve finále, tam už se ale dařilo všem favoritkám a na Češky tak zbylo jen páté místo. Z vítězství se radovala britská dvojice.

Ondřej Kníže dvoudenní soutěž dobře začal, první den předvedl svůj nejlepší výkon v letošní sezoně. Druhý den se mu už ale tak nedařilo a skončil celkově dvanáctý. Martině Mackové ve střelbě z holého luku k postupu do čtyřčlenného semifinále moc nechybělo, nakonec však obsadila šestou příčku. "Střílelo se mi dobře, s výsledkem a šestým místem jsem spokojená. Od čtvrtého místa mě dělí jen 12 bodů, což je pro mě úspěch," řekla Macková.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.