ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Obnovenou klusáckou premiéru ovládl loňský vítěz Derby Bob Harley

Velikost textu:
aktualizováno 29. 7. 2013 12:51

Praha - Do pražské Velké Chuchle se v neděli po devíti měsících vrátily klusácké dostihy a hlavní závod večera ovládl loňský vítěz Derby Bob Harley v sulce se svým majitelem Zdeňkem Škobisem. Kvůli vedru začal mítink na opravené dráze po nedávných povodních až v 17 hodin s ohledem na zdraví zvířat i jezdců.

Dostihy
Dostihy

Na startu ústředního dostihu Ceny Magistrátu hlavního města Prahy byli jen čtyři koně, ale mezi nimi dva vítězové Derby Jenny McMurtie a Bob Harley. Ten v posledním oblouku začal s útokem z druhého místa a v cíli byl o více než délku dříve než Peter Pan a Jenny McMurtie v kvalitním kilometrovém čase 1:16,7.

Dostihové odpoledne bylo úspěšné pro trenéra Jindřicha Klaubenschalka, jehož svěřenci vyhráli tři ze sedmi dostihů, a Mykolu Volfa, který měl dva vítěze. Oba sám vedl, takže se stal i nejúspěšnějším jezdcem dne.

Klusácká sezona na pražské dráze začala s mnohaměsíčním zpožděním, protože se novému pořadateli Českému klusáckému spolku dlouhodobě nedařilo dohodnout se a uzavřít smlouvu s Českou klusáckou asociací, která je hlavní autoritou v oblasti klusáckého sportu. Start sezony navíc odložila i červnová povodeň.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.