ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Ledecká z USA na MS ovládla čtyřstovku a byla blízko rekordu

Velikost textu:

Barcelona – Američanka Katie Ledecká na mistrovství světa v Barceloně přepisovala historické tabulky. Šestnáctiletá dívka získala zlato na kraulařské čtyřstovce a jako teprve druhá plavkyně v historii pokořila hranici čtyř minut. Mezi muži na stejné trati triumfoval olympijský vítěz Sun Jang z Číny.

Americká plavkyně Katie Ledecká
Americká plavkyně Katie Ledecká

Čtyřminutovou hranici dosud překonala jen Italka Federica Pellegriniová a na její rekord dnes Ledecká útočila. V závěru však olympijská vítězka z osmistovky zvolnila a nakonec za světovým maximem zaostala o 67 setin. Ledecká, která druhou Španělku Melanii Costovou porazila o 2,65 sekundy, bude v katalánské metropoli usilovat o zlato ještě na osmistovce a patnáctistovce.

Sun Jang zdolal Japonce Kosukeho Hagina o 3,23 sekundy a na čtyřstovce navázal na triumf z loňské olympiády, kde ovládl také patnáctistovku. Jednadvacetiletý Číňan získal už třetí světový titul - před dvěma lety v Šanghaji vyhrál závody na 800 a 1 500 metrů.

Historicky první zlato ve štafetě na 4x100 metrů kraul vybojovali Francouzi. Čtveřice Yannick Agnel, Florent Manaudou, Fabien Gilot a Jérémy Stravius navázala na vítězství z her v Londýně. Český kvartet Jan Šefl, Tomáš Plevko, Martin Zikmund a Martin Verner byl v rozplavbách třináctý.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.