ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Kvůli počasí budou koně v Pardubicích závodit už ráno

Velikost textu:

Pardubice - Kvůli očekávanému horkému počasí přesunuli pořadatelé nedělního pardubického mítinku program z tradičního odpoledne do dopoledních hodin. První z devíti naplánovaných dostihů odstartuje už v 8:00. Meteorologové očekávají, že v neděli mohou teploty vzduchu vystoupit až na 40 stupňů Celsia. Přesunutím termínu se pořadatelé chtějí vyhnout největším teplotám, které by mohly uškodit zdraví koní, a i samotná trať by měla být po ránu v kvalitnějším stavu.

přehrát video
Nedělní Letní pohár Josefa Váni se poběží už dopoledne

"Z naší strany je maximální snaha o to, aby dostihy proběhly na co nejlepší dráze. Při velikosti našeho areálu není možné garantovat, že by dostihy odpoledne proběhly za odpovídajících podmínek," uvedl Jiří Janda, který má na závodišti na starosti stav dráhy. "Naše automaty zavlažují vždy v noci ve dvou etapách tak, že ráno je dráha v nejlepším stavu," vysvětlil.

Hlavním bodem nedělního programu bude druhý díl Letního poháru Josefa Váni, v klasické steeplechase na trati 4400 metrů poběží koně o podíly z dotace ve výši milion korun. "Do jedenácti hodin dopoledne by určitě mělo být pod třicet stupňů a ten přesun je určitě přínosnější jak pro jezdce, tak hlavně pro koně," uvedl Váňa.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.