ČTsport

ČTsport
úterý 23. října 2018 Teodor
MČR v rychlostní kanoistice

Kajakář Dostál a kanoisté Ježová a Miškovský získali v Račicích druhé zlato

Velikost textu:

Račice – Bronzový olympionik z Londýna a úřadující mistr Evropy na čtyřkajaku Josef Dostál a singlkanoista Radek Miškovský získali na mistrovství republiky v rychlostní kanoistice v Račicích druhé zlaté medaile. Po pátečních výhrách na olympijské trati 1 000 metrů, triumfovali v sobotu i na polovičních distancích. Stejně se vedlo kanoistice Janě Ježové, která po "pětistovce" vyhrála i závod na 200 metrů, čímž si zajistila nominaci na srpnový světový šampionát do Duisburgu.

Kajakář Josef Dostál na mistrovství republiky
Kajakář Josef Dostál na mistrovství republiky

Ježová se navíc zapsala do historie české kanoistiky, když jako první žena vyhrála na mistrovství republiky medaile jak na kajaku, tak i na kánoi. Ke kanoistickým zlatům přidala i bronz na deblkajaku s Lucií Krpatovou na olympijské trati K2 500 metrů. "Už skoro balím a těším se tam. Splnila jsem cíl pro tuto sezonu, nominovat se na mistrovství světa. No a teď budu ještě víc dřít a pilovat techniku, ale především hledat cit a rytmus záběru," řekla Ježová.

Díky vítězstvím a titulům mistrů republiky se na mistrovství světa do Duisburgu nominovali též kajakáři Jakub Špicar a Radek Šlouf na K2 1 000 metrů a Michaela Fasnerová na trati 200 metrů. "Toto vítězství je satisfakce za všechny letošní nepodařené závody, kdy jsem nestíhala v závěru. Tentokrát to bylo naopak. Jsem moc ráda, že se mi podařilo získat titul a po splnění školních povinností teď budu mít klid na přípravu," uvedla Fasnerová.

V neděli se bude v Račicích rozhodovat nejen o titulech, ale také o nominacích na MS v Duisburgu. V mužských kategoriích zbývá vyřešit tajenky ve sprinterských disciplínách K1, K2 a C1. Ženy pojedou individuální závod na 500 metrů. Na základě jeho výsledku určí reprezentační trenér Pavel Hottmar složení čtyřkajaku do Duisburgu. Jedou se i závody na 5 000 metrů.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.