ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Rád bych získal medaili, říká Vakoč před mistrovstvím Evropy

Velikost textu:

Praha – Česká republika bude v nejbližších dnech hostitelem evropského šampionátu silničních cyklistů do 23 let. Prestižní akce, která představí talenty kontinentální cyklistiky, zároveň potvrzuje dobrou formu tuzemské mládeže, což v Tématu pro hosty potvrdil jak prezident českého svazu cyklistiky, tak i cyklista Petr Vakoč, který se nebojí vyhlašovat ty nejvyšší cíle.

Petr Vakoč (vpravo)
Petr Vakoč (vpravo)

Vakoč potvrzuje formu během celé letošní sezony. Naposledy se radoval v závěrečné etapě Czech cycling tour, šlo o jeho čtvrté vítězství v sezoně. Před evropským šampionátem je tedy důvod k optimismu. "Ambice jsou ty nejvyšší, rád bych získal medaili. Myslím si, že máme nejsilnější tým za posledních několik let. Navíc je ohromnou motivací domácí prostředí."

Slova o dobré kondici české cyklistiky pak potvrzuje i prezident českého svazu cyklistiky Marián Štětina. "Česká mládežnická cyklistika je na tom velmi dobře. Po celé republice máme sportovní centra mládeže, kvalifikované trenéry i stabilizované oddíly," jmenuje příčiny úspěchu.

"Mí kolegové z ostatních světových federací obdivují českou cyklistiku právě kvůli tomu, že jezdíme na každý šampionát bojovat o medaile. Je velmi málo zemí na světě, které jedou na každý šampionát v každé cyklistické disciplíně bojovat o medaile," upozorňuje Štětina.

přehrát video
Téma pro hosty ČT sport

Mladí čeští cyklisté se velice dobře předvedli i na uplynulém mistrovství Evropy juniorů v dráhové cyklistice. "Byli jsme nejúspěšnější v historii mládežnických šampionátů. Získali jsme osm medailí, Petr Kelemen vybojoval dvě zlaté a stříbrnou medaili. Je to obrovská práce zejména trenérů, jelikož Česká republika nemá jedinou dřevěnou dráhu, která by splňovala parametry," říká Štětina.

Mistrovství Evropy v silniční cyklistice začíná už ve čtvrtek 18. července. Závody se budou konat ve Frýdku-Místku, v Brně na autodromu se pojede časovka, vyvrcholením pak bude nedělní závod na Svatém Kopečku u Olomouce.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.