ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois
Tour de France

Udělám vše pro Contadorův úspěch, říká čtvrtý muž pořadí Kreuziger

Velikost textu:

Avignon - Roman Kreuziger cítí po dvou týdnech náročného závodu únavu, zároveň ale věří, že bude nadále schopen podpořit lídra své stáje Saxo-Tinkoff Alberta Contadora. Společně se pokusí smazat více než čtyřminutové manko na majitele žlutého trikotu Chrise Frooma.

Roman Kreuziger
Roman Kreuziger

Dnešní volný den využil Kreuziger ke krátké projížďce, lehkému obědu a regeneraci. "Minulý týden byl hodně těžký, etapy se jezdily rychle a je normální, že po dvou týdnech závodu přichází únava. Den volna každý přivítal, ale já se pořád cítím docela silný," popsal svůj aktuální stav.

Navzdory velkému manku na zdánlivě nepřekonatelného Frooma jeho tým nevzdává boj o vítězství. Peloton má nyní před sebou ještě horskou časovku a další tři etapy v Alpách.

Roman Kreuziger:

"Uděláme všechno pro to, abychom Alberta dostali na první místo. Buď to vyjde, nebo ne."

Contador, jenž vyhrál Tour v letech 2007 a 2009, se chystá riskovat. "Je pravda, že lídr je o třídu nad námi a nemůže být poražen v souboji tváří v tvář. Ale bude to velmi náročný poslední týden s větším prostorem pro taktiku, protože tam budou opakovaná stoupání. Pro mě je jedno, jestli skončím druhý, nebo desátý," uvedl na tiskové konferenci.

Stáj Saxo-Tinkoff by ráda využila slabin Froomova týmu Sky, které se ukázaly při páteční rovinaté etapě. Tehdy se Contadorově týmu podařilo najet na Frooma bezmála minutu, když využili zaváhání konkurentů v pelotonu k překvapivému ataku. Hlavním cílem do dalších etap je proto připravit Frooma o podporu domestiků a společnými silami se od něj odpoutat.

přehrát video
Roman Kreuziger před závěrečným týdnem Tour de France
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.