ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta
Univerziáda

Sbírka medailí utěšeně roste, Češi mají třetí zlato

Velikost textu:
aktualizováno 15. 7. 2013 14:54

Kazaň – Českých úspěchů na univerziádě v Kazani stále přibývá. Díky střelci Tomáši Nýdrlemu získala Česká republika už třetí zlato, celkem během pondělí přidala česká výprava sedm medailí. Třetí ve skeetu, který ovládl Nýdrle, skončil Jakub Tomeček a bronz vybojovalo také družstvo. O dvě stříbra se postarali deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, třetí dojela na dvoustovce čtyřkanoe a bronz má i tenistka Kateřina Vaňková. 

Radoň a Dvořák
Radoň a Dvořák

Čtyřiadvacetiletý student brněnské Mendelovy univerzity Nýdrle byl v souboji o zlato bezchybný a Itala Tammara Cassandra porazil 16:14. Tomeček uspěl v rozstřelu o individuální bronz, k třetí pozici českého družstva přispěl ještě Jakub Novota. 

Radoň s Dvořákem dojeli po zisku stříbra v nedělním závodu deblkanoí na 1 000 metrů druzí i ve finále dvoustovky, když opět podlehli jen domácím Rusům. Bronz na dvousetmetrové trati vybojovala i česká čtyřkanoe. Třetí skončilo také družstvo skeetařů, tenistka Vaňková prohrála v semifinále s Japonkou Sačií Išizuovou.

Čeští sportovci zatím v Kazani získali tři zlaté, pět stříbrných a sedm bronzových medailí. Do konce minulého týdne vybojovali osm cenných kovů, dnes tento počet bezmála zdvojnásobili. Velkou šanci na rozšíření této bilance má plavkyně Petra Chocová, která se postarala o další zápis do rekordních tabulek. V rozplavbě závodu na 50 metrů prsa dohmátla Chocová v času 30,67 sekundy a vytvořila nejen český rekord, ale i rekord univerziády.

Své dosavadní vlastní maximum z letošního mítinku v Pardubicích vylepšila studentka Univerzity Jana Evangelisty Purkyněho v Ústí nad Labem o čtyři setiny. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.