ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina
Czech Cycling Tour

Königovi se povedlo zopakovat tři roky starý triumf

Velikost textu:

Olomouc - Domácí favorit Leopold König vyhrál jako první cyklista v pětileté historii podruhé etapový závod Czech Cycling Tour. Žlutý trikot vybojoval v sobotní královské etapě a během dnešních 143 závěrečných kilometrů se startem i cílem v Olomouci jej udržel.

Slavící Leopold König
Slavící Leopold König

König, který je členem německé profesionální stáje NetApp-Endura, jel závod za český reprezentační výběr a zopakoval triumf z roku 2010. Další dva ročníky vynechal. "Toto vítězství bylo asi těžší než před třemi lety. Letos tu byla určitě silnější konkurence, tehdy to zase byli ti v barvách Whirlpoolu," řekl König.

Czech Cycling Tour pro něj byla přípravou na zářijovou Vueltu. "Jel jsem to z plného tréninku, a i proto jsem spokojen, jak mi to vyšlo," dodal König. Druhého v konečném pořadí Dána Kristiana Haugaarda-Jensena porazil o minutu a čtvrt. Vakoč skončil celkově čtvrtý, Königův stájový kolega Jan Bárta šestý.

přehrát video
Czech Cycling Tour podruhé vyhrál Leopold König

Czech Cycling Tour, cyklistický etapový závod - 4. etapa (Olomoucká, 143 km):

1. Vakoč (ČR/Etixx-Ihned) 3:26:16, 2. Alaphilippe (Fr./Etixx-Ihned), 3. König (ČR), 4. Pauwels (Belg./Sunweb), 5. Haugaard-Jensen (Dán./Leopard), 6. Pibernik (Slovin./Radenska), ...11. Polnický, 14. Dvorský (oba ČR/Bauknecht Author), 18. Bárta (ČR) všichni stejný čas.

Konečné pořadí:

1. König 12:09:40, 2. Haugaard-Jensen -1:15, 3. Van Luijk (Niz./Jo Peals), 4. Vakoč oba -1:29, 5. Bouvry (Belg./Etixx-Ihned) -1:45, 6. Bárta -1:46, 7. Bucháček (ČR/Bauknecht Author) -1:55, ...9. Polnický -2:00, 11. Dvorský -2:01, 17. Černý (ČR) -2:36.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.