ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Judista Krpálek má zlato z univerziády, skifařka Antošová stříbro

Velikost textu:
aktualizováno 7. 7. 2013 17:16

Kazaň - Judista Lukáš Krpálek splnil roli velkého favorita a získal na Světové letní univerziádě v ruské Kazani zlatou medaili. Česká výprava má po úvodním dnu finálových soutěží na kontě už dva cenné kovy, protože stříbro přidala Jitka Antošová na skifu, přestože už vrcholově nevesluje a věnuje se architektuře.

Lukáš Krpálek
Lukáš Krpálek

Úřadující mistr Evropy a majitel světového bronzu z roku 2011 Krpálek vyhrál ve váze do 100 kg všech pět zápasů včetně finále nad ruským rivalem Zafarem Machmadovem, kterému oplatil vyřazení z loňského evropského šampionátu. Machmadov tehdy českého judistu odsoudil jen k 9. místu.

Lukáš KrpálekLukáš Krpálek:
"Finále s Machmadovem bylo jednoznačně nejtěžší. Měl jsem z něj velký respekt, protože mě už dvakrát porazil. Jsem rád, že se mi odveta podařila ve finále takto významné soutěže a navíc před jeho domácím publikem. Nesmírně mi pomohlo, že se před finále do hlediště haly přesunula spousta českých sportovců, kteří mi fandili a vytvořili úžasnou atmosféru. Chtěl bych jim za podporu moc poděkovat."

Student Vysoké školy tělesné výchovy a sportu Palestra v Praze se stal vůbec prvním českým judistou, jenž univerziádu vyhrál. Postupně porazil Battulgu z Mongolska, Estonce Minaškina, Francouze Delverta a Korejce Sim Či-hoa. Ve finále hodil Machmadova minutu a půl před koncem na juko technikou sumi gaeši.

Krpálek zvažuje, že by startoval i ve váze nad 100 kg. "Musím to ještě zkonzultovat s trenéry, zatím nejsem definitivně rozhodnutý."

Antošová, která na světových akcích jezdí na dvojskifu se sestrou Lenkou a společně ovládly mistrovství světa juniorek i do 23 let, prohrála souboj o zlato o 33 setin sekundy. Studentku pražského ČVUT porazila Natalia Dovgodková z Ukrajiny.

Jitka Antošová
Jitka Antošová
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.