ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Republikový šampionát v parkuru vrcholí v Ptýrově

Velikost textu:

Praha – Již dnes se rozhodne o tom, kdo se stane vítězem mistrovství České republiky v parkuru. Na farmě ve středočeském Ptýrově vrcholí český šampionát, na jehož startu se představí 149 jezdců na 183 koních a na vítěze čekají finanční odměna a ceny v celkové hodnotě milion korun.

Parkur
Parkur

"Seniorský šampionát je rozdělen do několika kategorií. Je zde kategorie mužů, s nimiž mohou soupeřit i ženy, kategorie žen, kategorie mladých jezdců a kategorie družstev," řekl pořadatel mistrovství České republiky Vladimír Bednář.

Mezi mužským a ženským závodem je několik drobných rozdílů. Tím hlavním je obtížnost. "Ženy mají o stupeň nižší obtížnost, tedy o deset centimetrů nižší překážky," řekla česká reprezentantka a několikanásobná mistryně republiky Zuzana Zelinková, jež do dnešního dne vstupuje s jednou chybou na kontě.

Zelinková se účastní i závodů mimo republiku, kde soupeří i s muži. Parkur je totiž jediným olympijským sportem, kde soupeří muži i ženy dohromady.

Na návštěvníky finálového dne v Ptýrově čeká kromě závodů i bohatý doprovodný program pro děti či vystoupení akrobatického pilota Martina Šonky.

přehrát video
Republikový šampionát v parkuru vrcholí v Ptýrově
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.