ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Kanoista Fuksa má další medaili, tentokrát ze šampionátu do 23 let

Velikost textu:
aktualizováno 29. 6. 2013 16:55

Poznaň - Dvacetiletý kanoista Martin Fuksa získal po dvou titulech na nedávném mistrovství Evropy v Portugalsku zlatou medaili i na kontinentálním šampionátu závodníků do 23 let. V Poznani splnil dvacetiletý talent roli favorita a obhájil zlato v závodu na olympijské distanci 1000 metrů. Úvodní den přinesl české výpravě celkem pět medailí.

Martin Fuksa
Martin Fuksa

Fuksa rozšířil sbírku úspěchů necelé dva týdny po seniorském ME, kde ovládl závody na kilometr i 500 metrů. "To je povinnost, to musím vyhrát," řekl tehdy směrem k evropskému šampionátu juniorů a do 23 let.

Stříbro v Poznani získali v třiadvacítkách člen bronzového čtyřkajaku z londýnské olympiády Daniel Havel a mezi juniory Tomáš Veselý. Havel stejně jako v rozjížďce nestačil na Bulhara Miroslava Kirčeva. "Opět to byl boj jen mezi nimi dvěma. Bulharovi však zbylo do finiše trochu více sil," popsal reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Martin Fuksa:

"Jednoduché to nebylo. Já to tady v Poznani nemám rád, ty větrné podmínky a vlny mi nevyhovují, takže jsem víc bál jich než soupeřů. Ale dobře to dopadlo."

Pro bronz si dopádlovala juniorka Kateřina Slivanská a v kategorii do 23 let také na K2 Havlova manželka Andrea s Monikou Machovou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.