ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Evropským městem sportu pro rok 2014 se stala Ostrava

Velikost textu:
aktualizováno 27. 6. 2013 18:38

Ostrava - Evropským městem sportu pro rok 2014 se stala Ostrava, jejíž úspěch byl dnes oznámen v průběhu právě probíhající Zlaté tretry. Ostrava se tak po Liberci a Náchodu stala třetím českým městem, které tento titul získalo.

Ostrava chce být evropským městem sportu
Ostrava chce být evropským městem sportu

"Příští rok nabídneme formou společných aktivit podpořených granty zdravý pohyb občanům, kteří nesportují vůbec nebo jen výjimečně. Nezapomeneme ani na rekreační a handicapované sportovce, organizace ve všech obvodech města a širším regionu. Umožníme lidem setkat se s vynikajícími sportovci přímo na hřištích," uvedl náměstek primátora Martin Štěpánek.

Ostrava už řadu let hostí sportovní akce světového významu. Každoročně pořádá prestižní atletický mítink Zlatá tretra, je pravidelně dějištěm zápasů v tenisovém Davisově poháru a Fed Cupu a za dva roky bude spolupořadatelem hokejového mistrovství světa.

"Očekáváme, že pestrá nabídka akcí přiláká ke sportování ve větší míře obyvatele města i jeho návštěvníky. Právě zvýšený zájem o návštěvu Ostravy může pomoci také ekonomice. A to je dobrá zpráva pro turistický ruch a sektor služeb ve městě," řekl primátor Petr Kajnar.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.