ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Sáblíková září i na kole, po časovce vyhrála i závod s hromadným startem

Velikost textu:
aktualizováno 22. 6. 2013 16:07

Nová Dubnica (Slovensko) – Martina Sáblíková opět prokázala, že dominuje nejen rychlobruslařským oválům. Na společném šampionátu ČR a Slovenska v Nové Dubnici v cyklistice po čtvrteční časovce ovládla i závod s hromadným startem a cyklistický double si připsala potřetí v kariéře. Oba závody opanovala i v letech 2010 a 2011.

Martina Sáblíková
Martina Sáblíková

Sáblíková se vrátila na trůn po roční odmlce. Loni v Púchově skončila druhá v boji proti chronometru a třetí v klasickém závodě. Dnes ale kralovala s velkým přehledem, když ujela zbytku pelotonu a druhou v pořadí Pavlínu Šulcovou, obhájkyni titulu a třetí ženu čtvrteční časovky, za sebou nechala na 88,8 km dlouhé trati o téměř dvě a půl minuty.

Pro šestadvacetiletou svěřenkyni trenéra Petra Nováka je to již osmý republikový titul na kole. Dva přidala v minulosti ještě v časovce dvojic s Martinou Růžičkovou (2009 a 2010).  

"Není k tomu moc co dodávat... Martina byla výtečná při časovce na rovině, ale stejně se dnes ukázalo, že když se jí postaví do cesty kopce, nemá problém... Jela pro radost," uvedl trenér Novák.

přehrát video
Martina Sáblíková ovládla na cyklistickém MČR po časovce i závod s hromadným startem

Na třetí příčce přivedla do cíle hlavní pole Pavla Havlíková. Její manko na dvojnásobnou olympijskou vítězku Sáblíkovou činilo téměř pět minut.

Mezi juniorkami byla nejlepší Elena Vaníčková před Natálií Kerschbaummayrovou a Janou Adámkovou.

Mistrovství ČR a SR v silniční cyklistice v Nové Dubnici:

Ženy (88,8 km): 1. Sáblíková (NowiS Team) 2:25:33, 2. Šulcová (Bauknecht-Author) -2:28, 3. Havlíková (Young Telenet Fidea), 4. Trefná (Alltraining.cz) obě -4:45, 5. Šmídová (Host-Mojekolo) -4:48, 6. Vlachová (VEUS Vyškov) -4:49.

Junioři (118,4 km): 1. Helis (Tufo Prostějov) 3:03:20, 2. Kubík (Plamen Chodov), 3. Dejmek (ČEZ Cyklo Team Tábor) oba -32.

Juniorky (88,8 km): 1. Medveďová (SR) 2:38:32, 2. Vaníčková (Remerx Merida Kolín) -2, 3. Kerschbaummayrová (NowiS Team) -10, 4. Adámková (Apache Loko Trutnov) -14.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.