ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika
SP vodních slalomářů

Slalomář Ježek vyhrál úvodní závod SP v Cardiffu, Jáně byl bronzový

Velikost textu:
aktualizováno 22. 6. 2013 21:38

Cardiff (Velká Británie) – Český singlkanoista Stanislav Ježek výborně vstoupil do Světového poháru vodních slalomářů, když vyhrál úvodní závod sezony v Cardiffu. Úspěch českých vodáků umocnil třetím místem Michal Jáně. Mezi ně se vklínil pouze Slovák Matěj Beňuš, který s Ježkem prohrál jen o tři setiny.

Stanislav Ježek
Stanislav Ježek

Ježek měl sice smolný dotek lodí na protivodné osmé brance, ale jel jednoznačně ze všech nejrychleji. "Bylo to náročné. I kvůli tomu větru, který byl docela silný," řekl. "Bylo tam pár náročných míst a některé branky se jely hodně natěsno, takže vítr hrál velkou roli. Ale povedlo se to," dodal kanoista po pátém vítězství v kariéře.

Po jeho jízdě byla soutěž na půl hodiny přerušena, neboť do kanálu přestala téct voda a organizátorům dlouho trvalo, než zprovoznili vodní pumpy a závod restartovali. "To jsem byl rád, že ten smutnej nahoře jsem nebyl já, moc jsem jim to nezáviděl," přiznal Ježek. "Doufal jsem, že nikdo nevymyslí, že bych mohl jet ještě jednou, ale to naštěstí nikoho nenapadlo," poznamenal.

Přerušení výborně zvládl Beňuš, který na svou jízdu musel na vodě dlouho čekat. Slovákovi nejprve rozhodčí připsali padesátisekundovou penalizaci za neprojetí protivodné jedenácté branky, ale svou chybu po závodu napravili.

Až pátý dojel favorit David Florence, stříbrný olympijský medailista z Pekingu na singlkanoi a stříbrný medailista z Londýna na deblu. Vítěz semifinále byl pomalejší než Ježek a navíc měl jeden dotyk branky.

Dalším českým slalomářům už se tolik nedařilo. Vítěz semifinále mezi kajakáři Jiří Prskavec, úřadující mistr Evropy, zajel ve finále sice bezchybnou jízdu, ale byl o 3,38 sekundy pomalejší než vítěz Fabian Dörfler z Německa a skončil pátý. Stejné umístění vybojovala kanoistika Kateřina Hošková, její kolegyně Monika Jančová byla sedmá.

Ze semifinále prošly do nedělních bojů o medaile také dvě české kajakářky a stejný počet lodí v kategorii deblkanoistů. Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, bronzová posádka z nedávného ME, byli čtvrtí, z desátého místa se do finále dostala i dvojice Jonáš Kašpar, Marek Šindler. Naopak smůlu měli Lukáš Rohan s Adamem Svobodou, kteří ztratili na postupující desítku na jedenáctém místě jen 29 setin.

Čtvrtá v semifinále byla Kateřina Kudějová a ze sedmého místa postoupila do finále také Štěpánka Hilgertová, která si tak definitivně zajistila účast na zářijovém mistrovství světa, které by se mělo konat v Praze-Troji. Finále těchto dvou kategorií jsou v neděli na programu od dvanácté hodiny, pak následují všechny hlídky.

Úvodní závod SP ve vodním slalomu v Cardiffu:

Muži:
K1: 1. Dörfler 87,11 (0 tr. sekund), 2. Schubert (oba Něm.) 88,45 (0), 3. Lefevre (USA) 89,14 (0), ...5. Prskavec 90,49 (0), v semifinále 32. Přindiš, 36. Hilgert, 37. Hradilek (všichni ČR).
C1: 1. Ježek (ČR) 91,95 (2), 2. Beňuš (SR) 93,98 (0), 3. Jáně 94,51 (0), ...v semifinále 30. Gebas (oba ČR).

Ženy:
C1: 1. Woodsová (Brit.) 112,57 (2), 2. Foxová (Austr.) 114,71 (2), 3. Franklinová (Brit.) 117,76 (4), ...5. Hošková 128,17 (4), 7. Jančová (obě ČR) 132,92 (8).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.