ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Jícha, Straka či Kraus pomáhali dětem na charitativním golfovém turnaji

Velikost textu:

Plzeň – Přes čtyři sta tisíc korun se vybralo v aukci osmi věcí českých sportovců pro Centrum Hájek v rámci charitativního golfového turnaje konaného v Golf Parku Plzeň. Vítězem se stal fotbalový mistr z Viktorie Plzeň Václav Procházka se 77 ranami.

Golf
Golf

Turnaj pořádal házenkář Filip Jícha, patron Centra Hájek, které pro handicapované děti v Plzni a okolí zajišťuje rehabilitaci a stacionáře. "Dlouho jsem nosil v hlavě nápad, aby se sjeli nejlepší sportovci mající vztah k Plzni a celému kraji a mohli jsme udělat něco, co výrazně dětem pomůže," vysvětlil Jícha, proč zorganizoval golfový turnaj.

Na náročném hřišti, které bude v srpnu hostit nejlepší ženy v rámci Ladies European Tour, se sešli například olympijští vítězové hokejista Martin Straka a sportovní střelec Matt Emmons, český fotbalový mistr Procházka, stříbrná olympijská jachtařka Lenka Šmídová nebo bývalý mistr světa ve skikrosu Tomáš Kraus.

Ještě větší boj než na golfu se ale rozhořel při dražbě osmi sportovních artefaktů. Byly mezi nimi dresy letošních plzeňských mistrovských klubů - hokejového a fotbalového, ale také Jíchův dres z finále Ligy mistrů nebo fotoobraz Petra Čecha.

přehrát video
Charitativního golfového turnaje se zúčastnila celá řada sportovních hvězd

Dražba začala neobvykle přihazováním už na hřišti, ale pořádná přestřelka se strhla až v klubovně před vyhlášením výsledků. Největší sumu 85 tisíc korun byl zájemce ochoten zaplatit za Jíchův dres. Celkem dražba vynesla 409 105 korun.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.