ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Adrenalin Cupu se zúčastní lyžař Kožíšek i biatlonista Moravec

Velikost textu:

Praha - Známí čeští sportovci včetně biatlonisty Ondřeje Moravce, lyžařů Dušana Kožíška a Aleše Razýma nebo českého rekordmana v letech na lyžích Antonína Hájka si zpestří přípravu a dopřejí si pořádnou dávku adrenalinu. V sobotu 29. června budou na startu sedmnáctého ročníku extrémního závodu Adrenalin Cupu, obdoby slavného rakouského Dolomitenmanna. Závod se uskuteční jako mistrovství ČR čtyřčlenných štafet tradičně v Ostravici v Beskydech.

přehrát video
Beskydy přivítají 17. ročník Adrenalin Cupu

"Moc se těším, ale bude to náročné jako každý rok. Letos absolvuji běžeckou část a myslím, že jsem připraven lépe než loni," uvedl Kožíšek. "Trať je hodně kopcovitá a běží se přes hodinu, být takovou dobu v maximálním tepu je pro mě úctyhodný výkon," dodal. "Adrenalin Cup jedu poprvé a moje ambice jsou celkem jasné, dokončit závod ve zdraví," usmál se Moravec. "Viděl jsem profil trati a asi úplná hračka to nebude. Kromě biatlonového mistrovství republiky na horských kolech, které bylo před týdnem, jsem se prakticky nepřipravoval, takže se budu snažit si závod především přežít," doplnil biatlonista.

V programu extrémního závodu se nic nemění; profesionály, ale také amatéry čeká běh, paragliding, jízda na horském kole a jízda na kajaku. Při úvodní disciplíně se odvážlivci vydají na šestnáct kilometrů dlouhou trasu na Lysou horu s převýšením 1145 metrů. Paraglidisté pomyslný štafetový kolík dopraví z kopce zpět na hřiště v Ostravici, kde budou čekat bikeři. Jejich trasa měří 34,5 kilometru a má převýšení 1430 metrů. Finišmany budou kajakáři, které čeká pětikilometrový sprint korytem řeky Ostravice pod přehradou Šance s patnácti brankami, skokem do vody z vysoké rampy a eskymáckým obratem.

Poběží také snowboardista Michal Novotný, ryzí běžci do vrchu Robert Krupička a Roman Skalský. Na kole se na vrchol Lysé hory poprvé podívá bývalý cyklokrosař Václav Ježek a desátý biker z olympijských her v Londýně Jan Škarnitzl, ve vzduchu se objeví mimo jiné i Michal Krysta, letošní účastník extrémního závodu Red Bull X-Alps. Nejstarším účastníkem bude třiasedmdesátiletý kajakář Jaroslav Kappel. "Mám přihlášeno nyní asi 40 týmů a máme zkušenosti, že plno lidí se hlásí ještě na poslední chvíli. Takže jsem přesvědčen, že se dostaneme před padesát účastnických týmů," věřil za organizátory Martin Kráčalík.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.